Przejdź do treści

Jakie są zalety matowych cieni?

Cienie do powiek stanowią dziś bezapelacyjnie obowiązkowy produkt w każdej kobiecej kosmetyczce. Potrafią być zarówno idealnym wykończeniem makijażu, jak i grać w nim pierwsze skrzypce. Ważne jest jednak to, jakie dobieramy nasze cienie w stosunku do rodzaju naszej urody.

Najlepszy rodzaj cieni dla każdej powieki

matowe cienie do powiek paletaKupując cień warto przede wszystkim sprawdzić w jaki sposób zachowuje się on na naszej skórze. W tym celu możemy wklepać odrobinę podkładu w dłoń dzięki czemu ta zacznie imitować naszą powiekę. Wówczas dopiero możemy sprawić czy dany produkt rzeczywiście trzyma się skóry, czy nie osypuje się bądź czy ma odpowiednią pigmentację. Jest to niezbędne, jeśli chcemy cieszyć się długotrwałym i doskonałym makijażem. Takie warunki przeważnie spełniają matowe cienie do powiek paleta takich cieni dostępna jest nie tylko w drogeriach, ale również w pomniejszych sklepach kosmetycznych. Nie ukrywajmy jednak, że największy wybór w kwestii kolorystycznej zawsze znajdziemy w internecie. Można powiedzieć, że matowe cienie stały się ostatnio niezwykle modne, lecz prawdą jest, że modne były odkąd weszły do sklepów i nawet wówczas, kiedy panował trend na świetliste cienie. Wówczas używało się matowych cieni, jako podkład pod te świecące, aby utrwalić je i dodać pigmentacji. Obecnie jednak cienie matowe stosuje się zarówno w celu wykończenia imprezowego makijażu, jak i w celu wykonania codziennej jego wersji. Matowe cienie, odpowiednio rozprowadzone i zblendowane na powiece potrafią dać niesamowite efekty, jak np: powiększyć optycznie nasze oko, lub nadać mu kształt migdału.

Matowe cienie są także niezwykle uniwersalne. Mogą służyć bowiem nie tylko jako element makijażu oka, ale również całej twarzy. Kiedy braknie nam bronzera, czy pudru, możemy z powodzeniem użyć brązowego cienia, lub waniliowego. Z matowymi cieniami pracuje się także znacznie łatwiej i przyjemniej nie tylko podczas rozcierania ich pędzlami, lecz również gąbeczkami czy opuszkami palców.