Przejdź do treści

Jakie są rodzaje taśm ledowych?

 

Co jakiś czas na rynku pojawiają się nowe produkty i usługi. Skąd wiadomo, które są dobre? To będą te, które same się obronią. Jeśli jest zapotrzebowanie na produkt i ma on odpowiednią jakość, na rynku zostanie i będzie na niego popyt. Tak stało się z oświetleniem LED. Ma tyle zalet, że opanował całą gospodarkę oświetleniową.

U producenta znajdziemy wszystkie rodzaje taśm LED

taśmy led producentNikt w tej chwili nie kwestionuje ich uroku i przydatności, a rynek ciągle wzbogaca się o kolejne rodzaje opraw i taśm. Taśmy led mają najszersze zastosowanie, bo nie są zobowiązujące jak inne rodzaje oświetleń. U producenta można w tej chwili dostać różne rodzaje taśm. Trzeba pamiętać, że taśmy potrzebują profili, które będą je chroniły przed urazami mechanicznymi, wilgocią i brudem. W zależności od rodzaju taśmy, będziemy musieli wybrać również odpowiedni profil. Taśmy nie różnią się od siebie wielkością, ale mocą diod umieszczonych na niej. W zależności od ilości umieszczonych diod taśmy wyróżniamy liczbowo na 150, 300 i 600 (diod/5m), z kolei same diody rozróżniają taśmy na SMD 3528, 5050, 2835, 5830. Te liczby to wielkości diod, ale niekoniecznie większą dioda musi dawać więcej światła. Na pewno u producenta dostaniemy wszystkie te rodzaje, ale ich wybór, zależy tylko od nas. Wyszukując w Internecie frazę taśmy led producent zobaczymy wyniki i spośród nich możemy wybrać  typ oświetlenia, ale sami musimy wiedzieć, jaki efekt chcemy osiągnąć. Czy taśma ma być jedynym oświetleniem czy dodatkowym.

Ma to ogromne, a nawet podstawowe znaczenie. Jeśli wybierzemy taśmę o zbyt słabym świetle, może być to dla nas problemem. Dlatego zawsze lepiej kupić mocniejszą taśmę i skorzystać ze ściemniacza niż na odwrót. Wybór rodzaju oświetlenia nie jest oczywisty, ale na pewno warto go dokonać, bo szybko będziemy z niego zadowoleni.