Przejdź do treści

Jakie płytki powinny być na tarasie?

Na tarasach w wielu domach można spotkać różne rodzaje materiałów stosowanych na podłoże tarasów. Najpopularniejsze są jednak zdecydowanie płytki oraz drewno, które rzeczywiście bardzo dobrze nadają się do położenia w takim miejscu. Każdy z tych materiałów ma swoje wady i zalety. Dla wielu osób płytki są lepsze, bo są one bardziej komfortowe w użytkowaniu.

Właściwości dobrych płytek na taras

płytki na tarasPłytki na tarasie wyglądają bardzo elegancko i są one naprawdę komfortową powierzchnią do używania. Najważniejsze jest to by płytki na taras były odporne na różnego rodzaju zjawiska atmosferyczne, ponieważ jeżeli takie nie będą to nie tylko będzie ciężko dbać o ich czystość, ale mogą one po prostu niebezpieczne dla domowników. Ważną cechą płytek jest mrozoodporność, która jest konieczna w przypadku płytek kładzionych na tarasach lub w innych miejscach, które są wystawione na działanie ujemnych temperatur. Takie temperatury mają też związek z zamarzaniem płytek, które są narażone na to szczególnie po tym jak spadnie deszcz lub śnieg. Przez to płytki muszą być antypoślizgowe, bo zapobiegają one ewentualnym poślizgnięciom się w czasie kiedy podłoże będzie wilgotne. Płytki są bardzo łatwe w utrzymaniu, ponieważ prosto się je sprząta. Wystarczy je zamiatać i co jakiś czas przemywać wodą z dodatkiem specjalnego detergentu. Aby płytki nie niszczyły się szybko powinno wybrać się takie płytki, które są odporne na ścieranie.

Płytki dostępne są w wielu różnych wzorach i modelach, więc naprawdę jest w czym wybierać. Płytki można znaleźć różne, o wielu właściwościach, więc biorąc pod uwagę rodzaj tarasu i jego wielkość oraz położenie można dobrać do niego odpowiednie płytki, które będą dobrze się w danym miejscu spisywać. Płytki są więc naprawdę dobrym rozwiązaniem na taras.