Przejdź do treści

Jakie meble do gabinetu stomatologicznego?

Gabinet stomatologiczny jest miejscem, które dla wielu osób kojarzy się ze stresem i bolesnymi chwilami. Pomimo pierwszego wrażenia, pomieszczenie to projektowane jest zawsze w taki sposób, aby uspokoić pacjenta i odwrócić jego uwagę od zabiegu. Jak zatem dobrze zaprojektować gabinet, aby to osiągnąć?

Zakup odpowiednich mebli stomatologicznych

meble stomatologiczne na wymiarJak wiadomo, największy wpływ na wygląd pomieszczenia ma kolorystyka, która w nim przeważa. Tyczy się to zarówno odcienia ścian, jak i mebli w gabinecie. Właśnie dlatego podczas projektowania wyglądu gabinetu stomatologicznego istotne jest odpowiednie dobranie farb do ścian i barw mebli. Co do koloru ścian wystarczy, aby nie był on zbyt ciemny. Ważniejszy jest jednak wygląd i odcień mebli. Obecnie na rynku można zakupić meble stomatologiczne na wymiar w różnych kolorach, jednak największą popularnością cieszą się te białe, z kolorowymi elementami. Oznacza to, że swoją rolę najlepiej spełniają szafki i szafy z drewnianymi blatami lub wzorami w jasnych kolorach. Tego typu meble pomagają pacjentowi poczuć się jak w domu i stwarzają o wiele przyjaźniejszą atmosferę niż ciężkie, ciemne meble, lub całkowicie białe szafy, które można znaleźć w szpitalach. Oczywiście w gabinecie nie znajdują się tylko i wyłącznie szafki – wygląd fotela także ma znaczenie. Obecnie na rynku można znaleźć różnego rodzaju wygodne fotele stomatologiczne, które wyróżniają się niestandardowym wyglądem.

Podsumowując, dobrze zaprojektowany gabinet stomatologiczny może wpłynąć na samopoczucie pacjenta. W związku z tym podczas remontu ważne jest odpowiednie dobranie kolorów ścian i mebli, które staną w pomieszczeniu. Jasne szafy z kolorowymi elementami wzbudzą w pacjencie większe poczucie bezpieczeństwa i pozwolą na relaks.