Przejdź do treści

Jakie jest znaczenie pereł?

 

Jako nastolatka uwielbiałam przebywać ze swoją babcią, z którą miałyśmy wbrew pozorom dużo wspólnych cech. Pochłaniałam jej rady oraz lubiłam uczyć się nowych rzeczy. Nigdy nie byłam zamknięta na coś nieznanego, nowego. Zazwyczaj czułam wtedy podekscytowanie, niezależnie od tego, co to było.

Dlaczego kobiety uwielbiają perły?

biżuteria z perłamiKtóregoś dnia, gdy odwiedziłam babcię z przyjaciółkami, Joanną oraz Eweliną. Podczas tej wizyta babcia pokazała nam piękne naszyjniki czy kolczyki. Biżuteria z perłami najbardziej nas urzekła, ponieważ babcia miała do nich różnorodne historie. Zatem biżuterię z perłami mojej babci można nazwać biżuterią z przeszłości. Z dziewczynami dowiedziałyśmy się, że kolory pereł mają znaczenie tak, samo jak jest w przypadku kwiatów. Białe perły powinny dodawać nam sił oraz sprawiać wrażenie, że jesteśmy szczęśliwi. Natomiast brązowe zwiększają naszą przewidywalność, a co za tym idzie poprawiają naszą intuicję. Warto jednak pamiętać, że niezależnie od koloru, perły mają za zadanie blokowanie złych emocji, energii. W sumie zaskoczyła mnie ta świadomość, ponieważ do tej pory myślałam, że perły przynoszą pecha. Dzięki babci dowiedziałyśmy, że w niektórych państwach perły oznaczają czystość oraz najwyższą wartość, co mogło być dla niektórych zaskoczeniem, a dla pozostałych ciekawostką. Niezależnie od wieku kobiet perły wydają mi się czymś, co można kupić zarówno dwudziestoletniej kobiecie bądź czterdziestoletniej. Obecnie na rynku jest szeroki wybór, jeśli chodzi o biżuterię z perłami, więc nie powinno być większego problemu.

Osobiście uważam, że perły mają w sobie piękno, delikatność oraz coś, co jednak kobiety ciągnie do biżuterii z perłami. Śmiało mogę zatem stwierdzić, że mogłyby być na równi z diamentami, które kobiety przecież uwielbiają i dla mnie nie byłoby to nic dziwnego. Ceny biżuterii z pereł jest bardzo różnorodna, wiele także zależy od tego w jakim miejscu planujemy zakup.