Przejdź do treści

Jakich wkrętów użyć do budowy tarasu?

W czasie trwania urlopu postanowiłem troszkę odrestaurować taras który jest na działce rekreacyjnej. Ma już kilka lat i widać, że w niektórych miejscach warunki atmosferyczne miały negatywny wpływ. Jednym z najważniejszych elementów była wymiana balustrady oraz wsporników. Przed rozpoczęciem prac pozostało mi tylko pojechać do najbliższego sklepu budowlanego po wszystkie niezbędne rzeczy.

Taras skręcany na wkręty torxy

polecane wkręty na torxPrzed przystąpieniem do jakichkolwiek zakupów postanowiłem dokładnie przejrzeć wszystkie elementy jaki były mi polecane wkręty na torx, wiertła, miary, oraz znaleźć jakąś wytrzymałą końcówkę którą mógłbym wcześniej wspomniane torxy dokręcić. Najważniejszą sprawą którą kierowałem się przy wyborze wkrętów było to aby były antykorozyjne. Ponieważ taras będzie wystawiony na ciągłe działanie warunków atmosferycznych. Drewno z którego miała być balustrada również musiało być zabezpieczone specjalnymi warstwami wodoodpornymi. Wkręty które kupiłem były specjalnie przygotowane do obróbki w drewnie posiadały naostrzoną końcówkę, która maksymalnie ułatwiała wkręcenie ich w drewno bez konieczności wcześniejszego nawiercania. Dodatkowo posiadały specjalny gwint dokręcający. Którego zadaniem jest trwalsze dokręcenie wkręta do materiału w którym jest mocowany. Pod łbem takiego wkrętu są specjalne żebra frezujące które dodatkowo zagłębiają się w strukturę drewna. Całą renowację tarasu łącznie z całościowa wymianą balustrad oraz wsporników udało mi się zakończyć w jeden weekend.

Podsumowując jeśli podejmujemy się jakiejkolwiek pracy zawsze warto skonsultować zakup wszystkich niezbędnych materiałów jakie będziemy potrzebować. W każdym sklepie są wykwalifikowani doradcy którzy chętnie podpowiedzą jakie części oraz narzędzia powinniśmy kupić aby cała naprawa zakończyła się sukcesem.