Przejdź do treści

Jak wygląda badanie okulistyczne?

Wzrok to jeden z pięciu naszych najważniejszych zmysłów, dlatego jeśli chcemy cieszyć się dobrym wzrokiem przez długie lata należy o niego dbać a także regularnie go badać, dzięki czemu będziemy mogli szybko zareagować jeśli okulista wykryje u nas jakąś chorobę lub wadę wzroku.

Badanie okulistyczne – jak ono przebiega?

badanie wzroku krakówPodczas pierwszej wizyty w gabinecie okulistycznym lekarz przeprowadza z nami wywiad na temat naszego stanu zdrowia, przebytych i przewlekłych chorób, przyjmowanych leków a także o występowanie chorób w naszej rodzinie. Kiedy odpowiemy mu już na wszystkie pytania przejdzie do jednego z najważniejszych badań okulistycznych czyli do badania ostrości naszego wzroku. W tym celu będziemy musieli odczytać kolejne wskazane przez niego litery na tablicy, która będzie się znajdowała w określonej odległości. To pozwoli mu ocenić ostrość naszego wzroku (biorąc pod uwagę wielkość liter oraz odległość z jakiej zostały odczytane i porówna nasz wynik do rezultatu osoby z prawidłowym wzrokiem). Badanie ostrości to element rutynowego badania okulistycznego, szczególnie w sytuacjach kiedy pogorszył nam się wzrok lub mamy inny problem z widzeniem. Badanie wzroku kraków powinno być przeprowadzane regularnie (w przypadku osób po pięćdziesiątym roku życia raz na rok), abyśmy mogli kontrolować to co dzieje się z naszym wzrokiem. Po przeprowadzonym badaniu lekarz na podstawie otrzymanego wyniku poinformuje nas o stanie naszego wzroku, czy jest on dobry czy mamy jakąś wadę.

Jeśli okaże się, że jest coś nie tak, to znaczy mamy dodatnią lub ujemną wadę wzroku to lekarz wystawi nam receptę na odpowiednio dobrane okulary lub jeśli wolimy to na soczewki. Warto dbać o wzrok, ponieważ każdy z nas chciałby widzieć wszystko co dzieje się wokół niego.