Przejdź do treści

Jak wybrać odpowiednie drzwi wewnętrzne?

 

Drzwi, które możemy zakupić szybko i od ręki najczęściej znajdziemy tylko i wyłącznie w marketach budowlanych. Jeżeli potrzebujemy nowoczesnych i odpowiednio dostosowane do naszych potrzeb drzwi to musimy wybrać skrzydła drzwiowe z katalogu i na zamówienie, ale w takim przypadku będziemy czekać nawet kilka tygodni. W tym krótkim artykule wyjaśnimy sobie jak wybrać odpowiednie drzwi do naszego domu.

Jaki wybrać rodzaj drzwi do domu?

drzwi wewnętrzne - kielceNa początek powinniśmy wybrać odpowiedni model drzwi tak, aby dostosować drzwi do naszych potrzeb. Najlepiej zamówić profesjonalnych fachowców, którzy przyjadą naszego mieszkania i odpowiednio wymierzony otwór na drzwi wewnętrzne – Kielce. W ten sposób będziemy mieć gwarancję, że drzwi na 100% będą nam pasować. Dodatkowo od razu warto zamówić usługę związaną z autoryzowanym montażem, ponieważ jeśli będziemy chcieli zamontować je sami, to możemy dokonać nieumiejętnego wstawienia drzwi, a przez co również je zniszczyć. Kolor drzwi powinien być dostosowany do barwy stolarki okiennej albo też dopasowany do ścian oraz podłogi. Jeżeli potrzebujemy dźwig do takich miejsc jak łazienka czy też toaleta to powinniśmy wybrać te, które mają wycięte otwory wentylacyjne albo też podcięcie wysokości o 10 mm, aby umożliwić przepływ powietrza. W ten sposób będą one idealnie wentylacyjne.

Na koniec warto zastanowić się nad wykończeniem drzwi wewnętrznych, ponieważ mamy tam do wyboru różnego rodzaju płyty pilśniowe. Możemy wybrać również płyty lakierowane, które maluje się sztucznymi albo naturalnymi okleinami. Najbardziej wrażliwą na różnego rodzaju uszkodzenia jest okleina decor, a najbardziej odporną jest twarda okleina tak zwana CPL. Niedrogą opcją są również drzwi z drewna sosnowego, które są bardzo popularne.