Przejdź do treści

Jak wybierać dobrą kawę?

Czy kupując kawę zwracamy uwagę na to, jaka jest jej jakość? Trzeba przyznać, że robimy to stosunkowo rzadko. Bierzemy z półek sklepowych kawy, które przykładowo są w promocji lub też reklamuje się je w telewizji. Jeśli już pijemy jakąś kawę, to zazwyczaj przez długie lata jedną i tą samą, po prostu z przyzwyczajenia. Tymczasem kawa może mieć różną jakość i niekoniecznie ta którą my pijemy, jest dobra. Jak to zweryfikować?

Sklepy internetowe z kawą

świeżo palona kawaPrzede wszystkim absolutnie każda kawa ziarnista, będzie lepsza od kawy mielonej. Oczywiście by korzystać z takiej kawy, niezbędny jest młynek. Jednak mimo to warto w niego zainwestować, ponieważ nie jest to przesadnie wysoki koszt, a możemy poczuć sporą różnicę. Świeżo zmielone ziarna są aromatyczne i znacznie lepiej smakują od tych, które są pakowane próżniowo i sprzedawane w gotowej formie w sklepach. Taka świeżo palona kawa może mieć różną jakość i różną cenę. Zazwyczaj im droższa kawa, tym jest ona lepsza. Tanie kawy często mają posmak kwaskowaty, co oczywiście nie jest dobrym znakiem podczas picia kawy. Dobrej jakości kawa takiego posmaku raczej mieć nie powinna. Do kaw nie są zazwyczaj dodawane żadnego rodzaju domieszki, ale mimo wszystko może różnić się ona pomiędzy sobą jakością. Ziarna kawy są bowiem uprawiane na różne sposoby, pochodzą z różnych państw itp. Tam gdzie mają najlepsze warunki rozwoju, są oczywiście najlepszej jakości. Aby poczuć różnicę warto zainwestować choć raz w kawę z wyższej półki cenowej.

Kawa to coś, czego w wielu przypadkach nie da się zastąpić o poranku. To ona pobudza nas i nastraja do działania. Wiele osób nie pije jej jednak dla samego pobudzenia. Spożywają ją, ponieważ jest ona po prostu smaczna. Nic nie wydziela tak pięknego aromatu, jak świeżo palona kawa.