Przejdź do treści

Jak używać spinek do mankietów?

Korzystanie przez mężczyzn ze spinek do mankietów kojarzy się nam zawsze z wysokim poziomem wytworności i elegancji. Powiedzmy to wprost, przede wszystkim ten element garderoby, a właściwie rzecz ujmując, element męskiej biżuterii, kojarzymy z biznesmenami i innymi bogatymi mężczyznami, którzy muszą umieć się pokazać opinii publicznej.

Wizerunek spinek do mankietów

srebrne spinkiSpinki do mankietów nieodłącznie kojarzą się nam z prestiżem i pewnego rodzaju wytwornym, eleganckim wyglądem. Nic zresztą dziwnego, spinki do mankietów najczęściej w naszej wyobraźni ilustrujemy widokiem eleganckiego elementu biżuterii, czyli najczęściej widzimy złote lub srebrne spinki, których nie można założyć do pierwszej lepszej koszuli i marynarki. Generalnie, podchodząc w sposób praktyczny do użytkowania spinek do mankietów, dobierając je do stroju formalnego, powinny one swoim kolorem nawiązywać do paska u spodni i koloru koperty naszego zegarka. Warto też kierować się złotą zasadą mówiącą, iż do eleganckiego ubioru nosimy możliwie jak najprostsze, wręcz surowe, w żadnym wypadku nieprzesadzonych, spinek do mankietów. Reguła ta nie obowiązuje, gdy spinki zakładamy do stroju bardziej codziennego, niezobowiązującego. Właśnie, wbrew powszechnej opinii, jak najbardziej spinki do mankietów możemy zakładać również do stroju codziennego, należy je tylko właściwie z nim skomponować. Należy jednak pamiętać, że jeśli czeka nas jakieś przemówienie, przy którym będziemy żywo gestykulować, lepiej założyć marynarkę z szerokim rękawem, która ukryje mankiety i nie będzie odciągała od nas uwagi.

Niewątpliwie mężczyźni nie mają zbyt wiele okazji do podkreślania swojego stylu w codziennej rzeczywistości. Spinki do mankietów mogą w tym zdecydowanie pomóc, choć niewątpliwie nie każdy mężczyzna się w nich odnajdzie.