Przejdź do treści

Jak urządzić pokój gier?

Pokój gier pod wieloma względami podobny jest do domowego kina, szczególnie jeśli chodzi o pokój przeznaczony na gry wideo. Z powodzeniem można w nim zastosować podobne lub te same reguły dotyczące wygłuszenia i akustyki, jednak źródło światła powinno być lepsze. Nie ma reguły na wybór najlepszej części domu na pokój gier, ale, podobnie jak w poprzednich wpisach, osobiście polecam piwnicę – tam najmniej będziemy przeszkadzać pozostałym domownikom.

  • Pokój do tradycyjnych gier

Przede wszystkim powinien zostać dostosowany do rozrywki, jaką planujemy. Gra w darta, stolik do szachów lub innych gier i piłkarzyki nie wykluczają większego umeblowania pokoju, ale jeśli decydujemy się grać w tenisa stołowego, należy tak dobrać meble i detale, by nie przeszkadzały w poruszaniu się i nie uległy zniszczeniu. Również ściany powinny zostać przystosowane do bardziej aktywnej rozrywki poprzez np. wykorzystanie farb odpornych na zmywanie i szorowanie. Ścianę dookoła tarczy do strzałek można dodatkowo zabezpieczyć poprzez otoczenie tarczy korkową tapetą.

stoły do gier

kości

karty i kości

dart

  • Pokój gier wideo

Tutaj, poza dobrą izolację dźwięku, przyda się wygodny fotel lub kanapa, stolik przed nimi, odpowiednio duży ekran, miejsce na komputer czy konsolę i dobre słuchawki z mikrofonem (do gier multiplayer). Pomocny będzie regał, na którym znajdzie się miejsce na wszystkie gry i kolekcjonerskie gadżety, a ściany z powodzeniem mogą ozdobić plakaty. Nie zapomnijmy o roślinkach np. paprotkach neutralizujących szkodliwe promieniowanie, o podlewaniu roślinek i innych detalach, korzystnie wpływających na jonizację, jak lampy solne.

   graczka mmo  pad