Przejdź do treści

Jak urządzić nowoczesny salon?

Jeśli lubimy styl nowoczesny i chcemy w ten sposób urządzić mieszkanie wykorzystajmy inspiracje do aranżacji zamieszczone w sieci. W Internecie można znaleźć wiele pomysłów na niebanalne urządzenie mieszkania i niekoniecznie wysokim kosztem. 

Salon z charakterem

kominki nowoczesne do salonuSalon to bardzo ważne pomieszczenie, gdyż spędzamy tam najwięcej czasu w ciągu dnia, przyjmujemy gości i jest to główne pomieszczenie w mieszkaniu lub domu. Aby urządzić go nowocześnie musimy wybrać styl minimalistyczny i nie przesadzać z natłokiem dodatków. Kominki nowoczesne do salonu będą wpisywały się w charakter otoczenia, gdyż są prostej w swojej formie a jednocześnie będą dodawały przytulności surowemu nowoczesnemu wnętrzu. Nowoczesny styl wiąże się z monochromatycznymi kolorami, będą to z reguły białe, czarne lub szare barwy przełamane dodatkiem drewnianych detali. Taki styl uwidacznia się też przy dekoracji okien, gdzie rezygnuje się z tradycyjnych firan, a zastępuje się je roletami rzymskimi, żaluzjami lub innymi elementami dekoracyjnymi, także zasłonami. Oświelenie to także jeden z elementów, który decyduje o klimacie wnętrza. Liswy ledowe, oświetlenie wbudowane w suficie, proste kinkiety lub lampo wolnostojące to główne oświetlenie wybierane do takich aranżacji. Wybrana przez nas sofa także powinna nawiązywać do stylu i go nie zaburzać swoim kształtem. Dla urozmaicenia tapicerka kanapy może być w żywym zdecydowanym kolorze co doda wnętrzu energii i charakteru. 

Tak stworzona aranżacja salonu będzie na pewno należała do nowoczesnych i stworzy klimatyczne wnętrze. Utrzymując salon w nowoczesnej konwencji trzeba pamiętać, aby ten sam styl był zachowany w aneksie kuchennym i w jadalni oraz w przedpokoju, gdyż te strefy łączą się ze sobą i należy zachować spójność stylów.