Przejdź do treści

Jak są używane końcówki kablowe?

Wszystkie tuleje łączące powinny być uformowane i połączone razem. Aby kabel mógł być złączem, musi być w stanie dobrze pasować do korpusu złącza. Jeśli osłona kabla jest zbyt luźna, nie będzie dobrze przylegać do tulei złącza. Jeśli płaszcz kabla jest zbyt ciasny, spowoduje to oderwanie się kabla od tulei.

Końcówka kablowa składa się z kilku elementów

końcówki kablowe ruroweAby upewnić się, że kabel pasuje do tulei złącza, należy ustawić pierścień adaptera na miejscu. Pierścień pośredni powinien być umieszczony tylko w części tulei, w której kończy się tuleja. Pierścień adaptera zapobiega przesuwaniu się tulei po podłączeniu kabla do złącza. Po umieszczeniu pierścienia adaptera na miejscu można zabezpieczyć tuleję, umieszczając kabel w środku. Łącznik utrzyma kabel bezpiecznie na miejscu. Jeśli nie dokręcimy złączki, kabel może się wysunąć podczas próby przykręcenia tulei do korpusu. Jeśli tuleja nie pasuje, kabel będzie nadal się wysuwał podczas próby dokręcenia złączki. Przed przykręceniem tulei do złącza upewnijmy się, że wiemy, jak prawidłowo montować końcówki kablowe rurowe. Na przykład, jeśli kiedykolwiek używaliśmy złącza, powinniśmy  być w stanie łatwo przykręcić je do korpusu. Jeśli jednak nigdy wcześniej nie korzystaliśmy ze złącza, najpierw przeczytajmy instrukcję dołączoną do złącza, aby dowiedzieć się, jak przykręcić go do korpusu. Po bezpiecznym zamocowaniu tulei do złącza możemy rozpocząć dokręcanie złącza na kablu. Zacznijmy od końca kabla i naciśnij złącze. Nie należy poruszać kablem podczas dokręcania kabla. Należy upewnić się, że kabel jest całkowicie osadzony w tulei złącza. Powinniśmy  zobaczyć pewne napięcie na kablu.

Kabel powinien być wystarczająco ciasny, aby nie poruszał się po przekręceniu końcówki kabla. Po pomyślnym przykręceniu tulei do kabla można rozpocząć nawijanie kabla. Należy umieścić kabel w tulei i upewnić się, że kabel pozostaje na swoim miejscu.