Przejdź do treści

Jak działa vaporizer?

 

Osoby przyjmujące susz konopny CBD najczęściej go palą. Nie jest to jednak sposób zdrowy ani optymalny, toteż warto zainteresować się alternatywą, jaką jest waporyzacja. To proces, w którym dochodzi jedynie do ogrzania, nie spalania materiału roślinnego.

Zakup dobrego vaporizera

vaporizerMa to kluczowe znaczenie, bowiem jeśli nie dochodzi do spalania – nie mamy do czynienia z dymem, a gdy go nie ma, nie ma także związków rakotwórczych oraz substancji smolistych. Zatem pierwszą zaletą waporyzatorów jest na pewno fakt, że inhalujemy się parą wodną, nie dymem, w związku z czym nasze płuca i układ oddechowy odczują dużą różnicę. W przypadku palenia marihuany CBD, dochodzi także do gigantycznych strat, albowiem temperatura spalania sprawia, że zanim substancje aktywne, w tym CBD, zdążą się uwolnić, dochodzi do jej spopielenia. Natomiast z tym problemem nie mamy do czynienia w przypadku waporyzacji, albowiem susz ogrzewany jest stopniowo, równomiernie i do samego końca temperaturą sporą niższą od temperatury spalania. Dobry vaporizer przenośny to wydatek około pięciuset-sześciuset złotych, albowiem tańsze modele raczej nie dostarczą nam pełnej satysfakcji z odparowywania. Na rynku mamy naprawdę spory ich wybór, a testy oraz opinie dotyczące tych najpopularniejszych znajdziemy bez problemu w internecie. Podobnie, jak sklepy, które przodują w ich sprzedaży. W nich znajdziemy nie tylko same urządzenia, ale także wiele akcesoriów i części zamiennych, które zawsze są niezbędne.

Dobrej jakości urządzenie do waporyzacji odparuje susz w zaledwie kilkanaście sekund. Co ważne – może to zrobić nawet kilkanaście razy na jednym ładowaniu, co przelicza się na około dwie godziny nieustannego działania. To dużo, bowiem wcześniejsze wersje miały dużo słabsze baterie.