Przejdź do treści

Jak działa nowoczesny lepkościomierz?

Podczas produkowania różnego rodzaju towarów, które mogą być wykorzystane później na placu budowy lub podczas remontu, trzeba przeprowadzić szereg różnego rodzaju badań. Dzięki nim uda się nam ustalić, jakie są parametry techniczne danego płynu, żeby móc później określić je dla naszych klientów, z czego będą oni regularnie korzystać.

Kto używa nowoczesnych lepkościomierzy?

specjalistyczne lepkościomierzeDo badania niektórych cieczy, na przykład farb, trzeba koniecznie wykorzystywać odpowiednie narzędzia, takie na przykład jak lepkościomierze, z których często korzysta się w produkcji farb, klejów oraz smarów. Jak działają takie urządzenia? Przede wszystkim korzystają one ze specjalnego systemu dobrze skalibrowanych rurek kapilarnych. Poziom lepkości danej cieczy określa się na podstawie tego, jak szybko ciecz jest w stanie pokonać wyznaczoną i specyficzną trasę. Im większy jest ten czas, tym większa jest analogicznie lepkość płynu. W takim urządzeniu wszystko jest dokładnie obliczone i zaplanowane. Jeśli potrzebne nam są specjalistyczne lepkościomierze to warto poszukać ich w dobrych sklepach z urządzeniami pomiarowymi. Znajdziemy je tam bez absolutnie żadnego problemu, gdyż dzięki nim wykonuje się wiele badań technicznych. Każdy dział laboratoryjny powinien je posiadać w swojej kolekcji, gdy tylko będziemy chcieli zająć się produkcją nowych, bardziej skomplikowanych substancji.

W przypadku takich substancji jak kleje, poziom ich lepkości jest bardzo ważny. Wynika on z tego, jakie składniki zostały zastosowane podczas jego produkcji oraz jak ten proces został ustalony technologicznie. W sytuacji, w której jest on wystarczający, możemy mówić o tym, że posiadamy odpowiedni rodzaj kleju, który będzie lepki na wystarczająco wysokim poziomie, aby zawsze zadziałać.