Przejdź do treści

Jak dopasować grzejnik do salonu?

Grzejniki są ważnym elementem każdego domu. To one są najpowszechniejszym systemem grzewczym. Rozprowadzają ciepło w całym domu. Tradycyjne grzejniki najczęściej umieszczane są pod oknami, ponieważ łatwo je wtedy ukryć firanami lub przysłonić meblem. Na rynku pojawiły się jednak ozdobne grzejniki, które można dopasować do każdego wnętrza. 

Jakie grzejniki najlepiej dobrać do salonu? 

grzejniki do salonuTradycyjne grzejniki coraz rzadziej wybierane są do wnętrz. Dekoratorzy i inwestorzy coraz częściej stawiają nie tylko na ciepło, ale również i na dobry wygląd grzejnika. Wybór kaloryfera nie należy do najprostszych, ponieważ na rynku można znaleźć ich wiele. Inny grzejnik będzie pasować do salonu, a jeszcze inny do łazienki. Jak dopasować grzejniki do salonu? Na pewno trzeba zastanowić się, w jakim stylu jest on urządzony i na jakim grzejniku nam zależy – pionowym czy poziomym; żeberkowym a może prostym? W salony urządzone w stylu nowoczesnym lepiej wkomponują się proste kaloryfery w jednolitym kolorze. Jeśli pomieszczenie posiada wysoki sufit, lepiej dobrać grzejnik poziomy, jeśli natomiast jest odwrotnie, warto zainwestować w ten pionowy, który optycznie podniesie sufit. W salonach w stylu retro czy industrialnym lepiej wyglądać będą kaloryfery żeberkowe – niekoniecznie w kolorze białym. Czerń, brąz lub kolor miedziany doskonale podkreślą styl wnętrza i przyciągną wzrok. Salony urządzone w stylu klasycznym mogą skorzystać z obu typów kaloryferów – ważniejszy będzie jego kolor, który musi być dopasowany do barw pomieszczenia. Często wydaje się, że najbezpieczniejszym kolorem jest biel, lecz w ciemnych pomieszczeniach może ona wyglądać niekorzystnie. 

Wybierając grzejniki do salonu należy pamiętać przede wszystkim o tym, że powinien od dobrze rozprowadzać ciepło. Dopiero później należy zastanowić się nad kwestiami estetycznymi, dobierając kolor i typ kaloryfera do wnętrza. A jeśli pojawi się problem w wyborze grzejnika i dopasowaniu go do pomieszczenia, zawsze warto poradzić się eksperta w tej dziedzinie.