Przejdź do treści

Jak dobrać odpowiedni regał?

Sposobów na składowanie różnego rodzaju artykułów jest wiele. Jednym z najpopularniejszych, pozwalających na robienie tego z wyjątkową dbałością o porządek, jest wykorzystywanie w tym celu regałów. Na rynku dostępnych jest sporo ich typów, odpowiednich dla niemal każdego produktu. Jak wybrać ten najbardziej adekwatny do naszych potrzeb?

Rodzaj regału a jego funkcja

regał metalowyPodstawowym kryterium podziału wszystkich mebli jest materiał, z którego je wykonano. Regały nie stanowią tu żadnego wyjątku. Najczęściej spotykanymi w sklepach meblowych artykułami tego typu są te wyprodukowane z drewna oraz metalu. Pierwszy rodzaj najlepiej sprawdza się w użytku domowym – jako biblioteczka lub miejsce ekspozycji zdjęć i pamiątek. Jeśli chodzi natomiast o regał metalowy, jego wykorzystanie można określić mianem bardziej specjalistycznego – jest on powszechny w lokalach gastronomicznych, placówkach medycznych oraz magazynach. Główną przewagą, jaką posiadają artykuły z metalu nad swoimi drewnianymi odpowiednikami jest wyższa odporność na działanie takich czynników jak woda czy kwas. Regały te często oferowane są w postaci modeli składanych, co znacząco ułatwia ich przenoszenie oraz transport. Również cena akcesoriów metalowych jest na ogół dużo niższa niż w przypadku mebli z pozostałych tworzyw; nie traktujmy jej jednak jako wyznacznika jakości. Najważniejszą cechą każdego regału, jaką trzeba wziąć pod uwagę w pierwszej kolejności, jest bowiem jego wytrzymałość.

Nie ulega wątpliwości, że składowanie produktów na półkach regału jest bardzo wygodne i proste, bez względu na jego typ oraz rodzaj samych obiektów. Przed zakupem należy jednak rozsądnie rozważyć swoje potrzeby, tak by artykuł w który zdecydujemy się zaopatrzyć w jak największym stopniu odzwierciedlał nasze oczekiwania i gusta.