Przejdź do treści

Ile kosztuje przejazd z Polski do Belgii?

 

Polacy pracujący w Belgii korzystają z tanich przewozów busami. Przejazd własnym samochodem z Polski do Belgii kosztuje zbyt wiele, żeby podróżować w ten sposób. Nawet te osoby, które za granicą zarabiają najwięcej i tak zawsze starają się zaoszczędzić na dojazdach pomiędzy swoim krajem a krajem, w którym pracują. A busy to najtańsza możliwość przejazdu.

Tani bus z Polski do Belgii

busy polska belgiaJednym z najtańszych środków transportu są busiki, które każdego dnia pokonują tysiące kilometrów po całej Europie wożąc pasażerów. Busy należą najczęściej do małych prywatnych firm, ale można również skorzystać z międzynarodowych przewozów oferowanych przez duże koncerny logistyczne. Najtańszą opcją są jednak busy Polska Belgia oferowane przez prywatne firmy. Większość z nich za przejazd na tej trasie liczy sobie opłatę w wysokości niespełna trzystu złotych. Wszystko zależy oczywiście od tego z jakiego miasta się wyjeżdża i do jakiego miasta w Belgii chce się dotrzeć. Podróżowanie busami ma o wiele więcej plusów. Jednym z nich jest to, że można wyjechać wieczorem z kraju a rano być na miejscu i od razu iść do pracy. Przecież na miejsce zawozi profesjonalny kierowca, więc przez całą drogę można spokojnie odpoczywać i zbierać siły do pracy. Jadąc własnym samochodem mamy raczej małe szanse na to, żeby po przyjeździe normalnie funkcjonować w pracy. To niemożliwe, bo do pokonania jest ponad tysiąc kilometrów.

Firmy oferujące transport busami mają swoje strony internetowe, na których można zamawiać bilety na przejazd. Jeśli nie chce się kupować biletu przez internet to można go zarezerwować przez telefon. Trzeba tylko pamiętać, że wsiadając do busa musimy okazać dokument tożsamości, który uprania nas do przekroczenia granicy. Dlatego nie można zapomnieć o dowodzie lub paszporcie.