Przejdź do treści

Funkcjonalne i ozdobne profile LED

led

Oświetlenie LED stało się zdecydowanym hitem tej branży w ostatniej dekadzie. Od czasu jego rozpowszechnienia na rynku i odpowiedniego rozreklamowania, całkowicie zdeklasowało ono całą konkurencję i znacząco zmniejszyło jej wpływy na rynku. LEDy są dzisiaj najczęściej kupowanym typem oświetlenia w naszym kraju, można to bez problemu zauważyć idąc do jakiegokolwiek sklepu zajmującego się sprzedażą żarówek.

Wykorzystanie dekoracyjnego oświetlenia LED w wystroju wnętrza

ledJeszcze parę lat temu w przeciętnej firmie tego typu dostępny był całkiem sensowny wybór tradycyjnych żarówek żarowych, dzisiaj jednak ogranicza się on do modeli podstawowych, za to wybór diod elektroluminescencyjnych jest przytłaczająco ogromny. Jest to zdecydowanie znakiem potwierdzającym ogromną popularność i przytłaczającą dominację oświetlenia LED. Nie jest to zresztą nic dziwnego, żyjemy w społeczeństwie bardzo oszczędnym, a z szybko rosnącymi cenami prądu w ostatnich dekadach trzeba było znaleźć alternatywę dla wysoce niewydajnych, pożerających prąd w ogromnych ilościach żarówek wolframowych. Były one w dodatku bardzo nietrwałe, przez rozgrzewanie się do wysokich temperatur, żarnik szybko się przepalał i często trzeba było zmieniać żarówkę. Z LEDami nie ma tego problemu, pobierają one bardzo małą ilość energii elektrycznej, a produkują oświetlenie bardzo intensywne i o zmiennych barwach.

ledDodatkowo ich trwałość jest niezwykle wysoka, przez co nie przepalają się one praktycznie wcale. Ostatnie lata były okresem w którym na popularności zyskał szczególny rodzaj oświetlenia tego typu, jakim są taśmy LED. Można je zamontować praktycznie wszędzie, dlatego też mogą służyć one zarówno jako oświetlenie typowo ozdobne, oświetlenie główne, jak i całkiem skutecznie łączyć obie te cechy. Ich oryginalny i ciekawy charakter dodatkowo podkreślają ozdobne profile LEDowe. Przede wszystkim mają one zamontowany w sobie klosz, który zdecydowanie podnosi walory estetyczne oświetlenia wydobywanego z takiej taśmy. Dla wielu osób wiele punktów świetlnych wydobywających po prostu typowo diodowe światło, może być po prostu nieciekawe i nudne. Jednak to właśnie klosz odpowiada za rozmycie tych punktów, oraz wszelkich powstałych przy tym cieni.

Dzięki temu zabiegowi taka taśma zyskuje całkowicie nowy wyraz, co skutkuje w niezwykle oryginalnym i ciekawym wyglądzie. Także bardzo ciekawie wyglądają taśmy zmieniające kolor w takim układzie. Oświetlenie tego typu z różnymi trybami migania, oraz zmiany koloru. Gwarantuje to świetne przyjęcie przez wszelkich gości, doda naszemu domu walorów estetycznych, oraz na pewno sprawdzi się jako gadżet imprezowy.