Przejdź do treści

Funkcjonalna smycz przepinana

Poszukując odpowiedniej smyczy dla naszego psa, możemy obecnie znaleźć dość szeroki asortyment produktów, które są nam proponowane w różnorodnych sklepach zoologicznych. Smycze te zróżnicowane są nie tylko pod względem materiału, z którego zostały zrealizowane lub długości, jaką się charakteryzują, ale również pod względem konstrukcji.

Czym jest smycz przepinana?

solidna smycz przepinanaW ostatnim czasie rosnącym zainteresowaniem wśród właścicieli psów cieszą się wszelkiego typu smycze przepinane. Są to smycze, które cechują się zróżnicowaną grubością i długością, dzięki czemu możemy zawsze dopasować odpowiedni produkt do potrzeb naszego pupila. Co ciekawe, w przypadku smyczy przepinanych długość może być przez nas dość wygodnie regulowana. Każda solidna smycz przepinana daje nam możliwość zmniejszenia długości produktu, poprzez odpowiednie przepięcie karabińczyków w taki sposób, by smycz była na pewnym odcinku podwójna, przez co traci na długości. Jest to doskonałe rozwiązanie, kiedy przemieszczamy się z naszym pupilem po przestrzeniach cechujących się zróżnicowanymi właściwościami w zakresie bezpieczeństwa. Wybierając się do lasu, chcemy by nasz pies miał swobodę ruchu, zapewnioną dzięki długiej smyczy. Jeśli jednak po drodze poruszamy się chodnikiem, w dodatku dość uczęszczanym, zależy nam na tym, by nasz pies był odpowiednio bezpieczny i nie stanowił też zagrożenia dla przechodniów.

Smycze przepinane realizowane są z tworzyw cechujących się dość dużą wytrzymałością. Dzięki temu ten typ smyczy sprawdzi się nie tylko w przypadku psów mniejszych ras, ale również i w przypadku większych psów, które charakteryzują się znacząco większą siłą, więc potrzebują odpowiednio solidnej smyczy, która nie ulegnie zerwaniu nawet w momencie, gdy nasz pies będzie oddziaływać dużą siłą.