Przejdź do treści

Fotografowanie wesel z fleszem na aparacie

Nie bez powodu flesz określa się mianem lampy reporterskiej- nagły błysk momentalnie zamraża fotografowaną scenę w kadrze. Jednakże nieumiejętnie operując migawką łatwo o przepalone ujęcia i przerysowane kolory. Jak zatem profesjonalnie posługiwać się lampą błyskową i wykorzystać ją poza pracą w studio? Zdjęcia z uroczystości to jedne z najpopularniejszych form wykorzystania fotografii. W rodzinnych albumach często możemy znaleźć stare zdjęcia, na których postaci stoją w wystudiowanych pozach, a specyficzna klisza sprawia, że w efekcie wyglądają niczym namalowane na płótnie malarskim. 

Zapanuj nad oświetleniem na imprezie weselnej

fotograf na wesele bydgoszczWraz z rozwojem fotografii analogowej, a później cyfrowego formatu zapisu obrazu powstało wiele technik umożliwiających nam wykonywanie fenomenalnych zdjęć nawet w najtrudniejszych warunkach oświetleniowych. Dzięki wykorzystaniu w sztuce fotografowania modyfikatorów światła oraz ich zdalnego wyzwalania za pomocą lamp z powodzeniem zrealizujemy świetne ujęcia w trakcie zawodów sportowych, wydarzeń kulturalnych czy kameralnych rodzinnych uroczystości. Jedną z najbardziej wymagających form reportażu są zdjęcia ślubne. Jeżeli interesuje nas nawiązanie współpracy z kreatywnym i doświadczonym specjalistą jakim jest fotograf na wesele Bydgoszcz to dobre miejsce, aby poszukać prawdziwego profesjonalisty oraz pasjonata obiektywu. Zarówno sale weselne jak i wnętrza urzędów czy kościołów stanowią dla fotografa prawdziwe wyzwanie. Jednym z najprostszych sposobów zapanowania nad wymagającym oświetleniem jest montaż lampy błyskowej na gorącej stopce aparatu. W ten sposób możemy swobodnie rozproszyć i odbić światło np. od sufitu, gwarantując sobie tym samym naturalne kolory na zdjęciach oraz w pełni doświetlone i wyraźne ujęcia.

Niestety, nie każde wnętrze jest na tyle przyjazne, aby móc w prosty sposób modyfikować i ukierunkowywać oświetlenie. Niektóre sale posiadają np. drewniane kasetony lub kolorowe sufity, co znacznie utrudnia odbicie flesza i jego rozproszenie w przestrzeni. Wtedy niezastąpiony okaże się statyw z dodatkową lampą błyskową oraz softboxem. Wtedy błysk będziemy mogli wyzwolić zdalnie, dzięki czemu w efektowny sposób doświetlimy także tło fotografii. Aby zapewnić sobie jak najlepsze efekty warto skorzystać z ozdobnych filtrów zmiękczających lub akcesoriów umożliwiających bezpośrednie ukierunkowanie snopu światła.