Przejdź do treści

Folie do oznakowania odzieży

Bycie indywidualistą nie sprowadza się do czytania książek, noszenia okularów i robienie wszystkiego inaczej niż inni. Aby się wyróżnić i zaznaczyć w pamięci przypadkowo spotkanych ludzi, trzeba wyglądać charakterystycznie i całym sobą się wyrażać. Najprostszym sposobem na to, są spersonalizowane nadruki na odzieży.

Sublimacja jest metodą na nadruki z folii

folie do sublimacjiJeżeli nasza kreatywność i umiejętności nam na to pozwalają, to tworzymy wzór w programie komputerowym, który będzie naszym znakiem rozpoznawczym i udajemy się z nim do pobliskiego punktu kserograficznego. Tam pracownik, mając folie do sublimacji, naniesie nasz wzór na wybraną część garderoby przy pomocy specjalnej termoprasy. Metoda sublimacji pozwala na uzyskanie głębokich i dość jaskrawych kolorów na tkaninie, co zdecydowanie przyciąga uwagę. Wykorzystywana do tego zabiegu folia flex jest bardzo elastyczna i rozciągliwa, dzięki czemu idealnie się sprawdza na różnego rodzaju tkaninach bawełnianych i zawierających elastyczne domieszki takie jak Lycra. Działanie wysokich temperatur podczas aplikacji, pozwala folii dokładnie się przykleić do powierzchni materiału, przez co staje się ona niemalże niezniszczalna. Gotowy wzór nadruku możemy kupić w sklepie papierniczym, pasmanterii, albo zlecić grafikowi jeżeli nie mamy na niego pomysłu. Folia do sublimacji jest bardzo popularna i często stosowana przez firmy reklamowe i marketingowe, które umieszczają swoje logo na różnych przedmiotach codziennego użytku, lub gadżetach jak brelok, czy długopis.

Indywidualny wizerunek jest bardzo ważny, ponieważ wyraża nas samych i daje jasny przekaz otoczeniu. Warto mieć choć parę koszulek z nadrukiem z folii. Jest to tani sposób oznakowania, ponieważ jeden arkusz sublimacyjny dostaniemy w sklepie za około pięć, lub dziesięć złotych.