Przejdź do treści

Działanie traktorów ogrodowych

Każdy kto posiada wokół domu lub na działce trawnik, wie jak ciężko go utrzymać w dobrym stanie. Trawa musi  być systematycznie koszona, gdyż w przeciwnym wypadku, nasz ogród w krótkim czasie zamieni się w polną łąkę.

Czy warto kupić traktorek ogrodowy?

traktorki ogrodowe tanieBez wątpienia do pielęgnacji trawnika jest nam potrzebny odpowiedni sprzęt, który pozwoli na dokładnie przycinanie trawy na całej powierzchni. W sklepach ogrodniczych znajdziemy wiele rodzajów sprzętów i pojazdów do koszenia, z których najpopularniejsze są kosiarki elektryczne lub spalinowe, podkaszarki i traktorki. Wszystkie przeznaczone są do koszenia trawników, ale o różnej powierzchni. Jeżeli nasz trawnik ma powierzchnię do dwudziestu arów, to z powodzeniem wystarczy klasyczna kosiarka lub nawet podkaszarka, gdyż jej wydajność będzie wystarczająca. Jeżeli jednak mamy znacznie większą powierzchnię do koszenia, to konieczne będą traktorki ogrodowe tanie znajdziemy je w sklepach internetowych. Są to profesjonalne sprzęty do koszenia dużych powierzchni, gdyż mają mocne silniki nowej generacji, które zapewniają oszczędne zużycie paliwa, wydajne akumulatory pozwalające na długie godziny pracy czy bogate wyposażenie, pozwalające na szerokie wykorzystanie. Traktorkami możemy kosić trawnik na kilku wysokościach, ponieważ noże tnące mają regulację ułożenia. Poza zwykłym koszeniem, traktorkiem można także mulczować skoszoną trawę i równomiernie rozrzucać w trakcie pracy. Dzięki temu działaniu zapewniamy trawnikowi naturalny nawóz.

Zakup traktorka ogrodowego jest konieczny, jeżeli mamy sporo powierzchni do koszenia. Jest to pojazd, który może się poruszać z prędkością do dziesięciu kilometrów, zatem w krótkim czasie można nim wykosić sporo arów ogrodu. Inwestycja w niego na pewno się wróci.