Przejdź do treści

Dywaniki samochodowe – na co zwrócić uwagę?

Podczas okresu jesienno – zimowego wielu kierowców zaczyna myśleć o właściwym przygotowaniu wnętrza samochodu. Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia są dywaniki samochodowe. Jest wiele działań jakie podejmują kierowcy. Są tacy którzy zaczynają zastanawiać się nad zakupem nowych, inni wymieniają je na zimowe, a ostatnia grupa pozostaje przy całorocznych.

Które dywaniki wybrać? 

dywaniki samochodoweNajważniejszym kryterium jakie powinny spełniać dywaniki samochodowe to to aby byłe odpowiednie dla posiadanego przez nas modelu samochodu. Zazwyczaj producenci podają na odwrocie pakowania z jakimi modelami dane dywaniki będą kompatybilne. Nie należy kupować dywaników nieprzystosowanych do naszego samochodu ponieważ mogą być niewygodne w użytkowaniu lub podwijać się co już może stwarzać zagrożenie podczas jazdy. Jest to bardzo ważne dla kierowcy ponieważ dywaniki usytuowane są pod pedałami. Drugim ważnym aspektem jest materiał z jakiego są wykonane. Najpopularniejszymi są oczywiście welur i guma. Zaletami dywaników gumowych są: nie przepuszczają wilgoci, są bardzo trwałe, są idealne na każdą porę roku i są dużo łatwiejsze w czyszczeniu. Często bywają modele z podwyższonymi bokami co jest bardzo dobrym rozwiązaniem na zimę. Natomiast dywaniki welurowe mają bardzo estetyczny wygląd, nie odkształcają się w wyniku działania różnic temperatur, jest bardzo duża dowolność kolorystyczna i nie wydzielają często nieprzyjemnego zapachu gumy. 

Jak widać zarówno dywaniki gumowe i welurowe mają sporą ilość zalet. Na jaki rodzaj byśmy się nie zdecydowali musimy pamiętać by były one dobrej jakości. Nie zaleca się kupowania najtańszych, ponieważ będą one wykonane z bardzo słabe tworzywa. Należy też pamiętać aby były bezpieczne w użytkowaniu i nie stwarzały niebezpieczeństwa podczas jazdy.