Przejdź do treści

Domy wykonane z modułów styrobetonwoych.

czyszczenie elewacji

Podczas wykonywania domów z modułów syrobetonowych roboty przygotowawcze i roboty ziemne wyglądają podobnie jak w przypadku tradycyjnie murowanych domów. Również fundamenty wykonuje się podobnie. Mogą to być murowane lub żelbetowe, do budowy których wykorzystano beton towarowy.

Domy wykonane z modułów są łatwiejsze w budowie

domy modułoweBudynek najlepiej budować na płaskim terenie. Budowę rozpoczyna się od transportu elementów na teren budowy. Transport hds w Olsztynie lub w innych miastach bardzo jest pomocny w transporcie ciężkich elementów prefabrykowanych ścian. Najlepiej najpierw rozpocząć od ułożenia narożników, a następnie dokładać do nich kolejne elementy ścian. Zalecanymi warstwami ściany, są dwa elementy modułu styrobetonowego, a pomiędzy nimi układa się warstwę wełny mineralnej. Kominy w takich budynkach wykonuje się tradycyjnie z pustaków lub cegieł. Następnie do środka kominów wkłada się systemy kominowe. Dachy w takich budynkach nie muszą być wykonywane nie z płyty drogowe a styrobetonowych. Mogą to być tradycyjne stropodachy, lub dachy krokwiowe czy jętkowe. Nadprożami w takich budynkach są elementy prefabrykowane zbrojone. Podczas składania elementów nie potrzeba żadnego spoiwa wystarcza odpowiednie śruby, mocowania i kotwienia. Otwory wycięte pod okno i drzwi można pokryć płytami krzemieniowo-wapiennymi. Ściany z takich elementów mogą mieć wysokość aż do trzech metrów. Ściany z dachem można łączyć przy pomocy tradycyjnych wieńców żelbetowych. Na dachy producenci polecają konstrukcje lekkie oraz prefabrykowane. Ściany wykonane z modułów styrobetonowcyh mają niską przenikalność cieplna równą 0,14 kW/m2.

Do tego taki dom można szybko wybudować. Ściany są dźwiękoszczelne oraz wodoodporne. MSB mają przenikalność ogniową wynoszącą cztery godziny na tysiąc stopni Celsjusza. Takie rozwiązanie jest na pewno o wiele tańsze w porównaniu z tradycyjnymi metodami budowy domu.