Przejdź do treści

Domowa aromaterapia

aromaterapia

Dom powinien być miejscem do którego chętnie się wraca i w którym zawsze można się odprężyć, nawet po stresującym dniu. To ostatnie bywa jednak coraz trudniejsze, dlatego rosnącą popularnością cieszy się domowa aromaterapia, pozwalająca na relaks dzięki odpowiednio dobranym zapachom.

kadzidełko

Do celów domowej aromaterapii wykorzystuje się olejki zapachowe i eteryczne, świece i woski zapachowe oraz kadzidełka. Odpowiednio dobrany zapach pomaga się zrelaksować lub przeciwnie, pobudza do działania. Może też wpływać na emocje i przywoływać wspomnienia. Kluczem jest dobranie takiego rozwiązania i woni, która najbardziej będzie odpowiadała naszym potrzebom. Dlatego warto spróbować przekonać się osobiście, jak pachnie dany produkt, zanim zdecydujemy się na jego zakup. Początki świadomego korzystania z zapachów będą pasmem eksperymentów, zanim znajdzie się kilka najodpowiedniejszych. Warto przy tym celować w surowce wysokiej jakości i sprawdzonych producentów – szczególnie dotyczy to olejków, które często są fałszowane, lepiej więc wybierać pełnowartościowe surowce, nawet jeśli ich cena wydaje się wysoka.

Dobra jakość wybranego produktu to gwarancja jego skuteczności. Dlaczego mielibyśmy zadowalać się byle czym, gdy wystarczy jedynie dobrze poszukać i skorzystać z porad osób, które mają już większe doświadczenie w tej dziedzinie? Wśród świec zapachowych polecane są np. świece Kringle Candle, wśród olejków eterycznych polskie marki Dr Beta i Avicenna, wśród światowych Young and Living.

Poza wymienionymi można stosować także zapachowe mgiełki do ciała, potpourri, zapachowe mydła, woreczki i sole do kąpieli. Jeśli samodzielnie przygotowujemy kosmetyki czy maseczki, można je „uszlachetnić” dodatkiem kropli lub dwóch olejku eterycznego, który poza działaniem aromaterapeutycznym, wykaże też swoje właściwości lecznicze.

świeca zapachowa

olejki eteryczne

mydło zapachowe