Przejdź do treści

Dom moich marzeń i lustra

lustra

Kilka lat temu kupiliśmy działkę budowlaną blisko Szczecina z myślą o tym, aby kiedyś się wybudować gdy uda się nam odłożyć jakąś większą gotówkę. Oboje z żoną wyjechaliśmy na kilka lat do Norwegii, aby móc zarobić na ten nasz wymarzony dom.

Lustra ze Szczecina w łazience

lustraJa zająłem się branżą budowlaną, a żona dostała pracę jako fryzjerka. W ten sposób spędziliśmy w Norwegii ponad pięć lat, ale udało nam się przywieźć do Polski aż 400 000 złotych na czysto. Była to kwota, która w pełni wystarczała, aby wybudować dom naszych marzeń. Przy okazji miałem również pieniądze, aby móc założyć własną firmę tutaj w Polsce. Zająłem się tym co umiem najlepiej, czyli pracami wykończeniowymi. Zbudować domu samodzielnie jednak nie byłem w stanie, więc musiałem zatrudnić do tego celu ekipę budowlaną. Projekt domu stworzyłem samodzielnie, gdyż studiowałem architekturę. Dom chciałem również wykończyć samodzielnie, gdyż nie ufałem fachowcom wykończeniowym, a oprócz tego chciałem zaoszczędzić te kilka tysięcy złotych. Potrzebowałem jedynie, aby ten dom ktoś mi wybudował do stanu surowego. W końcu po dwóch latach mój dom stanął i mogłem wejść wraz z moją firmą i go wykończyć. Prace wykończeniowe trwały rok, gdyż zastosowałem dosyć kosztowne materiały i musiałem rozłożyć budowę na etapy. Szczególnie dumny jestem z łazienki. Zamontowałem w niej kabiny prysznicowe. W końcu nie jesteśmy skazani na wannę w której kąpiel zawsze zajmowała dużo czasu, a sama wanna zabierała bardzo dużo miejsca. W łazience zamontowałem również lustra szczecin, które wykonał dla mnie szklarz. Takich luster nie dostanie się w sklepie. Podłączyłem do nich również lampki ledowe, dzięki czemu mam znacznie lepsze oświetlenie. Do wykończenia ścian wykorzystałem materiały firmy lacobel.

Nie są to zwykłe płytki jakie można znaleźć w większości łazienek. Są to szklane tafle w bardzo żywych kolorach, które potrafią odmienić każdą łazienkę. Odkąd mamy własny dom poczuliśmy stabilizację oraz ulgę. Posiadanie własnego kawałka podłogi naprawdę cieszy.