Przejdź do treści

Dokładne polerowanie samochodu

Lakier, którym są malowane samochody, ma zupełnie inną jakość niż jeszcze kilka dekad temu. Jednakże pod względem odporności jest gorszy, ponieważ produkowany jest na bazie wody. To główny powód, dla jakiego tak szybko się pojawiają zarysowania na jego powierzchni.

Czym polerować samochód?

sprawne polerowanie samochodu w krakowieChyba każdy kierowca chciałby, aby jego samochód jak najdłużej wyglądał jak nowy, bo przecież dla większości z nich jest on powodem do dumy. Żeby móc cieszyć oko wyglądem samochodu, trzeba najpierw odnowić powłokę lakierniczą, a później właściwie ją zabezpieczyć. Od jej stanu zależy także wartość samochodu, który może kosztować nawet o kilka tysięcy złotych więcej. Na karoserii, przede wszystkim, pojawiają się zarysowania, które mogą być powierzchowne lub głębokie. Ich usunięcie jest możliwe, ale trzeba wiedzieć jak to zrobić. Niektórzy podejmują się tego zadania samodzielnie, gdyż z pewnością jest to najtańsze rozwiązanie, choć jego efekty mogą być dalekie od ideału. W sklepach motoryzacyjnych znajdziemy sporo środków do pielęgnacji, polerowania czy nabłyszczania, zatem kierowcy mają w czym wybierać. Na pewno sprawne polerowanie samochodu w Krakowie, pozwoli osiągnąć świetne rezultaty, gdyż wykonywane jest przez profesjonalistów w najlepszych salonach auto detailingowych. Do tego zabiegu są wykorzystywane specjalne polerki elektryczne, które znacznie szybciej i dokładniej wyrównują powierzchnię lakieru. Dzięki temu efekt jest bardziej widoczny i trwalszy. Oczywiście na samym polerowaniu się nie kończy, gdyż dalsze etapy mają na celu zabezpieczenie lakieru.

W dzisiejszych czasach ręczne polerowanie powłoki lakierniczej samochodu raczej nie wchodzi w grę w profesjonalnych salonach, gdyż zajmuje to sporo czasu. Również efekt końcowy nie jest tak dobry jak w przypadku automatycznych polerek.