Przejdź do treści

Dojazd z lotniska Girona Costa Brava

Lotnisko w Gironie położone jest około 90 km od centrum Barcelony i około 13 km od centrum Girony. Wydaje się to sporą odległością, natomiast port lotniczy jest bardzo dobrze skomunikowany, niezależnie czy naszym celem jest Barcelona czy inne miejscowości wzdłuż wybrzeża Costa Brava.  Głównym przewoźnikiem oferującym swoje loty na to lotnisko jest Ryanair. 

Transfer z Girony do Barcelony nie jest problematyczny!

transfer girona barcelonaJak wspomniałem we wstępie, około 90-cio kilometrowa trasa może wydawać się długa i trudna. Jednakże im więcej zaczniemy szukać jeśli chodzi o transfer Girona Barcelona okaże się, że wcale nie jest to takie trudne. Bez dwóch zdań, najwygodniejszym sposobem aby dostać się do centrum Barcelony jest taksówka. Ich postój, znajduje się zaraz przed halą przylotów a koszt tego typu wycieczki to około 100-120 euro. Port lotniczy jest bardzo dobrze połączony z regionem transportem autobusowym przez prywatnych przewoźników. Firmy dbające o transport autobusowy posiadają zsynchronizowany rozkład jazdy z przelotami najpopularniejszych linii lotniczych co skutkuje brakiem nadmiernego oczekiwania na busa. Koszta wynoszą około 12 euro w jedną stronę. Najtańszym sposobem aby dostać się do Barcelony jest skorzystanie z pociągu. Rozwiązanie to natomiast ma jedną wadę, pojazdy odjeżdżają ze stacji w Gironie, która oddalona jest o ok 13 km od lotniska. Wiąże się to więc z koniecznością przejazdu lokalnym autobusem na dworzec i dopiero później przejazd pociągiem do centrum stolicy Katalonii. 

Jak widać, istnieje bardzo dużo możliwości aby przedostać się z lotniska w Gironie do centrum Barcelony. Wybór odpowiedniego środka transportu powinien być uzależniony od wysokości naszego budżetu oraz ilości bagażu jaki posiadamy. Jedno jest pewne, nie należy się bać o problemy związane z odległością. Mnogość opcji powoduje, że nawet nocny dojazd nie jest zbytnio problematyczny.