Przejdź do treści

Dobry fotel w miejscu pracy

 

Jeśli całe dnie spędzasz przed komputerem, możliwe, że często odczuwasz bóle pleców, lub rąk i nóg. Możliwe, że dokuczają ci często odrętwienia albo nieznośny ból karku, spięte mięśnie pleców albo nawet skurcze. Jeśli te dolegliwości pojawiają się często, to znak, że fotel przy którym pracujesz nie jest odpowiednio dopasowany. A w takim razie najwyższy czas zająć się tą sporawą. 

Dopasuj swój fotel do siebie!

fotele do komputeraFotele bywają bardzo zróżnicowane i dlatego nie jest trudnym zadaniem znalezienie czegoś odpowiedniego dla siebie. Poza tym każdy przeciętny fotel biurowy posiada wiele możliwości dostosowania go do indywidualnych predyspozycji pracownika. Nie trzeba więc od razu prosić swoich przełożonych o wymianę krzesła. Najpierw trzeba spróbować dostosować do swoich potrzeb sprzęt, którym aktualnie się dysponuje. Fotele do komputera mają pewne cechy charakterystyczne, które odróżniają je od zwykłych siedzisk. Przede wszystkim są one obrotowe oraz wyposażone w kółeczka przy podstawie. To zapewnia możliwość swobodnego przemieszczania się. Z tym powinna być związane duża stabilność, aby pracownik czuł się odpowiednio zabezpieczony nawet przy wykonywaniu gwałtowniejszych ruchów. Kluczową role pełni możliwość regulacji wysokości siedziska. W zależności od tego, czy dana osoba cechuje się wzrostem niskim czy wysokim, może ona dopasować poziom w sposób odpowiedni dla swoich warunków fizycznych.

To pierwsza rzecz, jaka należy zrobić przed rozpoczęciem pracy. Podobnie należy ustawić oparcie i podłokietniki. Jeśli fotel posiada zagłówek, również należy go uregulować w sposób zapewniający wygodę i prawidłowe oparcie dla głowy. Siedząc na fotelu, trzeba czuć się komfortowo. W końcu spędza się na nim kilka godzin dziennie. Prawidłowo ustawione krzesło pomoże uniknąć przykrych dolegliwości.