Przejdź do treści

Dlaczego warto wynająć szalunki do wykopów?

 

Budowlany proces inwestycyjny z pewnością nie należy do najprostszych, dlatego kierownicy robót i firmy wykonawcze chętnie korzystają z usług, które pozwalają na ograniczenie kosztów. Jak się okazuje nie zawsze korzystne jest posiadanie niektórych elementów na własność. Do tej grupy można z pewnością zaliczyć te rzeczy, które stosowane są rzadko i zamiast je wykorzystywać, trzeba by było ponosić koszty ich magazynowania.

Wynajem szalunków w dobrej cenie

szalunki wynajemZ pewnością do takich elementów w wielu przypadkach można zakwalifikować szalunki do wykopów. W przypadku przedsiębiorstw zajmujących się wykonywaniem budynków mieszkalnych czy usługowych, roboty ziemne i fundamentowe trwają krótko w stosunku do całego procesu inwestycyjnego. W praktyce oznacza to, że szalunki są potrzebne tylko w krótkim czasie. Jeśli przedsiębiorstwo prowadzi tylko i wyłącznie tego typu inwestycje, zakup takich zabezpieczeń nie będzie opłacalny. Znacznie lepiej zdecydować się na wynajem. Firma zewnętrzna doradzi, jaki system będzie najbardziej opłacalny, dowiezie elementy na teren budowy i zajmie się ich odbiorem w ustalonym wcześniej terminie. Decydując się na szalunki wynajem nie musimy martwić się ich konserwacją czy naprawą. Wszystkim tym zajmuje się firma, która oferuje wypożyczenie sprzętu. Dodatkowo koszty ponosimy tylko w czasie, kiedy zabezpieczania rzeczywiście są eksploatowane – w późniejszym czasie zdajemy je do dostawcy nie ponosząc dodatkowych kosztów.

Oczywiście wynajem zabezpieczeń do skarp wykopów jest bardzo opłacalny także dlatego, że wiele firm oferuje ich montaż w bardzo atrakcyjnej cenie. Oznacza to, że wykonaniem zajmą się specjaliści, a pracownicy firmy zajmującej się generalnym wykonawstwem inwestycji będą mogli zająć się na przykład przygotowaniem zbrojenia fundamentów.