Przejdź do treści

Dlaczego warto wybrać kosmetyki antyalergiczne?

Kiedy byłam małą dziewczynką, okazało się, że jestem uczulona na mnóstwo rzeczy. Wiosna kojarzyła mi się tylko z pyłkami i kichaniem, dlatego bardzo się męczyłam, gdy miałam gdziekolwiek wyjść. Co więcej, po specjalnych testach w szpitalu dowiedziałam się, że mam także alergię pokarmową, więc musiałam wyeliminować ze swojej diety wiele składników, które bardzo lubiłam. Rozmawiałam z najlepszymi lekarzami, jakich moi rodzice zdołali znaleźć, ale mimo to leki, które mi przepisywali, nie zawsze działały.

Kosmetyki antyalergiczne — najważniejsze informacje

kosmetyki antyalergiczneGdy nieco podrosłam i zaczęłam już chodzić do liceum, bardzo chciałam robić takie makijaże, jak reszta moich koleżanek. Niestety ze względu na uczulenie i zły stan skóry przez bardzo długi czas nie było to możliwe. Dopiero po rozmowie z alergologiem dowiedziałam się, że mogę kupić kosmetyki antyalergiczne i zobaczyć, czy nie będę miała po nich żadnych objawów. Lekarz doradził mi także, żebym przed zakupem dokładnie przeanalizowała skład. Powinien być on jak najbardziej naturalny i pozbawiony silnych, chemicznych składników. Pełna nadziei wybrałam się z mamą do pobliskiej galerii, żeby wybrać produkty do przetestowania. Podczas wykonywania pierwszego makijażu trochę się bałam, że na mojej skórze pojawi się wysypka, a ja będę musiała całkowicie zrezygnować z używania kosmetyków. Na początek nałożyłam niewielką warstwę podkładu i uważnie obserwowałam, czy nie pojawiły się pod nim żadne krostki lub czerwone plamki. Na szczęście nic takiego się nie stało i po upływie dłuższego czasu wykonałam pierwszy, pełny makijaż.

Zawsze bardzo się bałam, że uczulenie utrudni mi życie i odbierze całą radość ze zwykłych dni. Uciążliwy katar oraz ciągłe łzawienie oczu podczas wiosny nie były niczym przyjemnym, ale bardzo się cieszyłam, że mogę się malować. Makijaż szybko stał się jedną z moich pasji, a dzięki antyalergicznym produktom mogłam ją rozwijać bez żadnych obaw. W końcu poczułam, że mogę żyć tak samo, jak moje rówieśniczki, a wspólne zakupy w drogeriach zaczęły sprawiać mi przyjemność.