Czyszczenie projektora na spotkanie z klientem

W naszej firmie od kilku dni nastąpiła prawdziwa gorączka. Po kilku latach postanowił wrócić do nas naprawdę duży klient, który po kilku nieudanych współpracach zdecydował się po raz kolejny na nasze usługi. Chciał on jednak abyśmy przygotowali dla niego prezentację. Tu zaczęły się schody, bowiem nasz projektor od dawna wymagał czyszczenia. 

Projektor wymaga regularnego czyszczenia i serwisu 

czyszczenie projektoraNa początku oczywiście wszyscy wpadli na pomysł, że damy radę zrobić to samodzielnie, bo dlaczego nie? Przecież w biurze jest sporo osób, które dobrze znają się na technice i elektronice i wyczyszczenie takiego projektora nie będzie stanowiło większego problemu. Nic bardziej mylnego. Jak się okazało zadanie okazało się być znacznie trudniejsze niż początkowo sądziliśmy. Poszukaliśmy firmy, dla której takie czyszczenie projektora to przysłowiowa pestka. Specjaliści zjawili się na miejscu już na drugi dzień i wytknęli nam szereg błędów jeśli chodzi o samo ustawienie projektora i jego konserwacje. Okazało się, że samo urządzenie znajduje się bardzo blisko klimatyzacji, przez co wiele zanieczyszczeń właśnie trafia do niego. To sprawia, że wymaga on konserwacji znacznie częściej niż projektory, które zainstalowane są w odpowiednich miejscach. Dodatkowo przez to, że nie był używany i czyszczony szkiełko, które puszcza obraz było brudne i umazane. Trzeba było je wyczyścić specjalnym płynem i ścierką. 

Nasz szef powiedział, że zmiana ułożenia projektora na chwilę obecną – także przed wizytą tego ważnego klienta nie wchodzi w ogóle w grę, więc nawiązaliśmy współpracę z firmą czyszczącą projektory. Przyjeżdżają oni do nas raz na półtorej miesiąca i dokonują wszystkich potrzebnych konserwacji, dzięki czemu sprzęt nie zawiedzie nas podczas spotkania z klientem.