Przejdź do treści

Czym kierować się, wybierając dywanik samochodowy?

Kierowcy często nie mają pojęcia o tym, czym tak naprawdę kierować się, wybierając dywaniki do swoich samochodów. Zależy to przede wszystkim od tego, jaki model samochodu się posiada. Jeśli jest to model, w którym pod dywanikiem umieszczone są różnego rodzaju elementy elektroniczne, to już niemalże determinuje wybór dywanika.

Dywaniki nad elementami elektronicznymi w aucie

seat dywaniki samochodoweChodzi o to, że woda nie może mieć kontaktu z elementami elektronicznymi, dlatego w takich miejscach nie należy dopuścić do tego, by gromadził się nadmiar wilgoci. Dlatego dobrym wyborem może być w takiej sytuacji dywanik gumowy, które na pewno nie przemoknie, a rantach zgromadzi wodę z błota pośniegowego i inne zabrudzenia. Przygotowując samochód do zimy, należy kierować się przede wszystkim względami praktycznymi. O co chodzi? Otóż jeśli często wchodzimy i wychodzimy z samochodu, to lepszy będzie zakup dywaników gumowych w okresie zimowym. Takie seat dywaniki samochodowe wykonane z gumy są na pewno tańsze. Z kolei kierowcy, którym zależy na estetyce wnętrza pojazdu, powinni zastanowić się bardziej nad zakupem dywaników welurowych. Zarówno dywanikom gumowym jak i welurowym nie brakuje funkcjonalności. Bardziej trwałymi dywanikami, które na pewno będą służyć przez dłuższy okres czasu, są dywaniki gumowe. Jeśli dywanik zostanie dobrze dopasowany do danego modelu samochodu, to na pewno nie będzie się zwijał. Wyeliminowane zostanie również ryzyko jego przemieszczenia w samochodzie.

Jeśli kierowca będzie w odpowiedni sposób dbał o dywaniki samochodowe, to może liczyć na to, że będą mu one służyć nawet przez kilka lat. Wtedy pogoda jaka panuje na zewnątrz nie będzie odgrywała żadnego wpływu na to, jak wyglądają dywaniki. Potrzeba jednak regularnego odkurzania oraz czyszczenia dywaników znajdujących się w aucie.