Przejdź do treści

Czym jest kordonek muza?

Mimo że swoim wybrzmiewaniem słowo „kordonek” może przypominać jakąś potrawę, wcale tak nie jest. Jak się okazuje, są to materiały służące do oddawania się pasjom, którymi są szeroko pojęte robótki ręczne w postaci szydełkowania czy dziergania na drutach. Dosłownie i w przeności – nici z dobrego jedzenia…

Kordonki do robótek ręcznych

kordonki muzaDzierganie na drutach jeszcze w niedalekiej przeszłości było stosunkowo popularne. Charakterystyczny bowiem był widok babci siedzącej na fotelu i oddającej się z wielką pasją konstruowaniu skarpet dla swych wnuków. Obecnie jednak także są osoby, choć zdecydowanie mniej, które starają się tworzyć piękne firany czy obrusy. Dla nich właśnie oferowane są między innymi kordonki muza. Są to swego rodzaju nitki, służące do szydełkowania oraz wcześniej już wspomnianego dziergania na drutach. Za ich pomocą umożliwione jest na przykład ozdabianie różnego rodzaju akcesoriów wnętrz czy też ubrań. Dzięki zróżnicowaniu dostępne są między innymi klasyczne, białe warianty, ale także różnokolorowe czy nawet okraszone brokatem lub cekinami. Na dodatek są stosunkowo mocne przy jednoczesnym zachowaniu stosunkowo niskiej ceny, co okaże się kuszące dla każdej pani lubiącej robótki ręczne. Dzięki kordonkom umożliwione jest także naprawianie starych ubrań w wyjątkowo specyficznym stylu. By przywołać wspomnienia, warto także spróbować uszyć skarpety w typowo babcinym stylu.

Dawne metody szydełkowania czy też ogólnie pojętego szycia niemalże od zawsze fascynowały wiele osób, co widać poprzez niegasnącą popularność staropolskich ozdób. Jednym z podstawowych elementów do tworzenia tego typu firan czy obrusów mogą okazać się kordonki, czyli poskręcane nitki, o różnorodnych barwach zgodnie z preferencjami każdej miłośniczki robótek ręcznych.