Przejdź do treści

Czym jest kokon niemowlęcy?

Kiedy spodziewamy się pierwszego dziecka i wcześniej nie mieliśmy możliwości zapoznania się z asortymentem akcesoriów niemowlęcych, możemy być zaskoczeni mnogością produktów, jakie są dla nas dostępne. Najczęściej w momencie, gdy widzimy różnorodność tych produktów, zaczynamy zastanawiać się, ile z nich w rzeczywistości będzie nam przydatnych podczas codziennej opieki nad dzieckiem w pierwszych miesiącach jego życia.

Funkcjonalność kokonu bawełnianego

kokon niemowlęcy bawełnianyJednymi z produktów, które na pewno znajdziemy podczas wyszukiwania akcesoriów niemowlęcych, będą kokony. Kokony niemowlęce to legowiska cechujące się dość niewielkimi rozmiarami, w których możemy umieścić dziecko, gwarantując mu wygodny i komfortowy sen. W odróżnieniu od dużej przestrzeni łóżeczka dziecięcego, kokon niemowlęcy zapewnia dziecku ograniczoną przestrzeń, co może wpływać uspokajająco na malucha i pomagać mu zasnąć. Co więcej, kokony najczęściej wykonywane są z materiałów przyjemnych w dotyku, co sprawia, że dziecko czuje się komfortowo, a na jego skórze nie pojawiają się podrażnienia. Zawsze producenci wykonują kokony przy wykorzystaniu naturalnych materiałów, nie powinno więc nas zaskakiwać, że najczęściej w sprzedaży znajdziemy kokon niemowlęcy bawełniany, który jest w pełni bezpieczny dla malucha, a jednocześnie cechuje się dużą wytrzymałością. Bardzo często do uszycia kokonu wykorzystuje się również tkaninę minky, która charakteryzuje się doskonałymi właściwościami, jeśli chodzi o akcesoria dziecięce.

Kiedy poszukujemy w sprzedaży kokonów niemowlęcych i zależy nam na doskonałej jakości tych produktów, na pewno warto rozważyć zakup produktów wykonywanych ręcznie. W przypadku tych akcesoriów możemy być pewni co do ich trwałości i zachowania odpowiedniej jakości nawet w momencie, gdy będziemy musieli wyprać kokon, ponieważ ulegnie on zabrudzeniom.