Przejdź do treści

Czym docieplić dom?

Obecne budownictwo oferuje nam wiele różnych rodzajów dociepleń. Bez dobrego odizolowania naszego domu od warunków atmosferycznych możemy mieć problem z ogrzaniem go we właściwy sposób. Warto wiedzieć, co w domu warto ocieplić oraz jakich użyć do tego materiałów. Przede wszystkim powinniśmy zająć się strychem, ale nie tylko.

Jakie docieplenie warto wybrać?

trwałe docieplenia w ostrołęceOcieplenie dachu jest prawie tak samo ważne, jak ocieplenie zewnętrznej elewacji. Tę drugą najlepiej pokryć warstwą styropianu, który będzie posiadał wystarczająco wysoki współczynnik termoizolacji. Sprawi to, że ciepło nie będzie uciekało z naszego domu przez ściany i będziemy mogli wydajniej się ogrzewać. Wiele ciepła może jednak uciekać z naszego domu przez dach. Jego też warto ocieplić. W tym celu możemy na przykład zastosować styropian, wełnę szklaną lub mineralną albo zdecydować się na natryskiwaną piankę poliuretanową. Każda z tych metod ma swoje plusy i minusy, dlatego warto skonsultować się z fachowcem, który powie nam, jaki rodzaj ocieplenia sprawdzi się u nas najlepiej. Dobrze będzie skonsultować się z dekarzem, który będzie w stanie wykonać dla nas taką pracę. To ważne, aby była to osoba z odpowiednim stażem w pracy przy tego typu zleceniach. Jeżeli interesują nas trwałe docieplenia w Ostrołęce, na pewno szybko znajdziemy odpowiednią firmę, która ociepli nasz dom. Warto wybierać sprawdzonych fachowców od ociepleń.

Dzisiaj podczas budowy domu zawsze dba się o jego docieplenie. W modzie są teraz coraz częściej domy energooszczędne, czyli takie, do których ogrzewania wcale nie potrzeba dużego pieca. Będziemy mogli dzięki temu skutecznie ogrzewać się nawet mniejszym piecem, a wydatki związane z paliwem będą znacznie mniejsze. To zarówno ekologiczne jak i ekonomiczne rozwiązanie.