Przejdź do treści

Czy można mieć piece wolnostojące w małych pomieszczeniach ?

piece wolnostojące

Wiele osób chciałoby mieć kominek. Także mieszkańcy bloków i wieżowców nieraz myślą, jak to byłoby fajnie móc wygrzewać się przy ogniu z kominka. Niestety, nie każdy może pozwolić sobie na tradycyjny kominek.

Piece wolnostojące warte uwagi

piece wolnostojąceNa pewno nie wolno montować ich w budynkach, które mają powyżej czterech kondygnacji, a nawet w niższych, aby zbudować takie na przykład kominki z płaszczem wodnym Poznań, potrzeba spełniać szereg różnych warunków. Potrzeba wielu zezwoleń, aby móc postawić kominek, ale nie ma się co dziwić, bo przede wszystkim ważne jest bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców budynku. Jednak doskonałym rozwiązaniem dla takich marzących o przyjemnym źródle ciepła są biokominki. Używają one specjalnego biopaliwa i są bezpieczne nawet w mieszkaniu. Montaż nie wymaga specjalnych zezwoleń. Może więc spokojnie zakupić taki kominek. Poza tym są też kominki elektryczne, które są dobre także dla rodzin z małymi dziećmi, bo nie ma ryzyka, że maluszki będą miały kontakt z ogniem. Czasami warto przemyśleć i zamiast na Austroflamm postawić na ładne piece wolnostojące. Wtedy można mieć pewność, że nie zaszkodzi się sąsiadom ani sobie samemu. Dla tych, którzy kominek chcą mieć jedynie ze względów dekoracyjnych, bo zawsze marzyli o pięknym salonie z kominkiem, można polecić obudowy kominkowe. Wystarczy zaopatrzyć się jedynie w obudowę, aby pokój nabrał ciekawego klimatu.

Odpowiadając na pytanie w tytule, czy można mieć kominek w mieszkaniu: można. Tylko, że nie zawsze będzie to tradycyjny produkt, który sobie pod tą nazwą wyobrażamy. Nieraz jednak trzeba pójść na kompromis z otoczeniem, ale to nie znaczy, żeby całkiem rezygnować z marzeń.