Przejdź do treści

Czy drewniane panele podłogowe są modne?

montaż paneli podłogowych lublin

Trendy w urządzaniu wnętrz dość szybko się zmieniają, jednak ich część nigdy nie wychodzi i z mody i właściwie nie grozi jej, by wyszła. Mowa rzecz jasna o drewnie, które znajduje zastosowanie w dowolnym elemencie wykończenia i wyposażenia wnętrza, od ścian, podłóg, przez meble i ozdoby, a nawet takie przedmioty jak wanny i umywalki, które także powstają czasem z drewna.

Jak montować panele podłogowe?

montaż paneli podłogowych lublinDzięki rozwojowi handlu i nieustającemu poszerzaniu asortymentu w sklepach, coraz łatwiej kupić w Lublinie i Chełmie panele podłogowe dobrze przypominające nie tylko rodzime gatunki drzew, takie jak sosna, świerk, buk, olcha czy dąb, ale również bardziej egzotyczne – palisander, merbau, teak, mahoń, heban. W podobnych kolorach dostępne są też drzwi zewnętrzne i wewnętrzne, dlatego bardzo łatwo dobrać odpowiednie kolory drzwi i podłóg, aby stworzyć spójną wizualnie i stylistycznie całość, która będzie się znakomicie prezentować we wnętrzu. W przypadku drzwi zewnętrznych pojawił się niedawno nowy trend. Coraz częściej nie występują one w kolorach drewna, ale nawet nie mają zupełnie nic z drewnem wspólnego: to drzwi metalowe, które w ostatnich latach wyszły poza ramy industrializmu i znalazły sobie własną niszę na rynku. Warto pamiętać, że montaż takich drzwi jest trudniejszy niż w przypadku ich drewnianych odpowiedników. Na szczęście takie i podobne problemy nie dotyczą paneli, a montaż paneli podłogowych lublin jest wręcz banalny, jeśli zna się podstawowe zasady. Najtrudniejszą częścią może być odpowiednie docięcie paneli na wymiar, co szczególnie w starszych budynkach, a bardziej fantazyjnych liniach, może stanowić poważniejszy problem.

Podsumowując, panele drewniane, czy też raczej przypominające drewniane, to jedno z najpopularniejszych z dostępnych na rynku rozwiązań. Są łatwe w ułożeniu i tanie, a ich cena często odzwierciedla jakość. Panele za cenę podobną do drewnianych mogą być naprawdę wytrzymałe i przetrwać wiele lat.