Przejdź do treści

Czy dachy kryte strzechą mogą być piękne?

Dzisiaj dekarze mają wiele ciekawych rozwiązań na to, aby nasz dach był znacznie bardziej interesujący, niż dachy naszych sąsiadów. W miejscach, w których chcemy się wyróżnić, na domkach letniskowych, restauracjach, zajazdach i hotelach często stosuje się nowoczesną interpretację starych rozwiązań, które są często spotykane na wsiach.

Strzecha na dachu wygląda niezwykle atrakcyjnie

piękny dach kryty strzechąDobrym przykładem rozwiązania w starym stylu, które obecnie ma nowoczesną formę, może być dach, który pokryty został strzechą. Stosując nowoczesne rozwiązania, zyskujemy odpowiednie możliwości, z których przyjdzie nam korzystać. Tak więc strzecha układana jest na nowoczesnym podłożu z drewna oraz folii, przez co nie grozi nam zalanie nawet po bardzo ulewnych deszczach. Odpowiednie wiązki trzciny rozkładane są w taki sposób, żeby skutecznie chronić nas także przed utratą ciepła w trakcie sezonu zimowego, który zbliża się do nas coraz większymi krokami. Jeśli interesuje nas piękny dach kryty strzechą to warto zlecić jego wykonanie doświadczonym dekarzom. Do rozkładania potrzebna będzie nam jednak nie tylko odpowiednia sezonowana trzcina, ale też drut miedziany lub wykonany ze stali nierdzewnej. Warto dokładnie obejrzeć wszystkie zakupione wiązki trzciny. Dzięki temu nasz dach będzie bardzo estetyczny i pozwoli nam to skorzystać z niego w sposób, który będzie wydajny i bezpieczny.

Koszty postawienia takiego dachu mogą być większe, niż w przypadku zwykłej dachówki z blachy, ale efekty też będą dla nas bardzo korzystne. Zainteresowanie rozwiązaniami tego typu może być wysokie nie tylko na wsiach, lecz wszędzie tam, gdzie inwestorzy chcą, aby ich rozwiązania były stosowane w sposób ciekawy i bardzo stylowy. Przyda się to przy niektórych stylizacjach.