Przejdź do treści

Co zrobić z wyjętym z auta akumulatorem?

Raz na kilka lat właściciele samochodów wymieniają w nich akumulatory. Jest to konieczne, bo średnia żywotność takiej samochodowej baterii wynosi od czterech do sześciu lat. Większość kierowców potrafi taką wymianę przeprowadzić samodzielnie. Nie jest to żadną filozofią, a poradniki w tym temacie znajdziemy bez problemu w internecie.

Wyjęty akumulator można oddać do skupu

rekomendowany skup akumulatorówWymiana akumulatora w samochodzie osobowym czy dostawczym to kwestia piętnastu minut. Trzeba tylko pamiętać o zapewnieniu na ten czas zasilania, żeby nie zresetował się komputer pokładowy. Po włożeniu nowego akumulatora można już być pewnym, że samochód odpali nam w nawet najbardziej mroźną zimę. Lecz nagle okazuje się, że musimy coś zrobić z wyjętym akumulatorem. Nie odkładajmy tego na później. Wystarczy jedynie znaleźć rekomendowany skup akumulatorów w swojej okolicy i zawieźć tam wyjęty akumulator. Nie zajmie nam to zbyt wiele czasu, ale dzięki temu możemy jeszcze zarobić kilkadziesiąt złotych. W skupach za kilogram akumulatora płacą nawet około czterech złotych. Stawka ta może jeszcze wzrosnąć, bo każdy akumulator składa się z cennych podzespołów. Jeśli zatem przed kolejną zimą ktoś zdecyduje się na wymianę samochodowego akumulatora to najpierw warto sprawdzić miejsca, w których można oddać wyjęte urządzenie. Kilkadziesiąt złotych, jakie można za nie otrzymać, można potraktować jako takie dofinansowanie do zakupu nowego akumulatora.

Ciągle jeszcze w garażach Polaków zalegają zużyte akumulatory. Wyciągnięte w trakcie wymiany zostały odłożone na przysłowiową chwilę. I tak leżą przez lata, co nawet nie jest bezpieczne. Warto zrobić z tym porządek i oddać stare akumulatory do skupu. A jeśli planujemy wymianę akumulatora na nowy to zadbajmy o to, żeby od razu pozbyć się wyjętego ogniwa.