Przejdź do treści

Co daje możliwość spaceru wirtualnego po domu?

Pandemia przyczyniła się do licznych zmian w dotychczasowych przyzwyczajeniach społeczeństwa, jak i sposobie działania wielu branż. Usługi czy zakupy stały się częściej wykonywane przez Internet, a wszelkie kontakty społeczne ograniczane do minimum. Jak to wpłynęło na oferty na rynku nieruchomości? 

Spacer 3D po domu sposobem na skuteczniejszą sprzedaż

spacery wirtualne po domachDzięki nowoczesnym technologiom możemy obecnie kupić wiele rzeczy, nie widząc ich w rzeczywistości. Sprzedaż oparta na zdjęciach to już norma, jednak rynek nieruchomości poszedł o krok dalej i umożliwia nam przejście się po nieruchomości bez fizycznego wychodzenia z domu. Nowoczesne oferty są wyposażone w spacery wirtualne po domach, dzięki czemu mamy unikalną okazję zobaczenia wnętrz domów znajdujących się w innym mieście lub nawet na innym kontynencie. Trójwymiarowy plan pozwala nam się przenieść do środka domu, wizualizuje nam rozkład pomieszczeń i pozwala nam zwiedzić każdy zakątek. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić czas zarówno potencjalnego klienta, jak i właściciela nieruchomości. Tradycyjne zdjęcia zapewniają jedynie wycinek rzeczywistości, a taki spacer online pozwala na lepsze zobrazowanie i poznanie wnętrza. Obraz może się obracać automatycznie, powoli prezentując kolejne elementy aranżacji. Klient, który obejrzał dom w ten sposób i chce się umówić na spotkanie to zazwyczaj osoba poważnie zainteresowana i nastawiona na zakup. Ponadto wizualizacja wnętrz 3D to też doskonały sposób na inspirację dla osób szukających pomysłów na wykończenie mieszkania. 

Spacery 3D niewątpliwie usprawniają i przyspieszają proces zakupu i sprzedaży nieruchomości. Możliwość zapoznania się z wnętrzem stanowi ogromne udogodnienie dla właścicieli, którzy nie muszą stale zajmować się prezentacją nieruchomości. Kupujący natomiast mogą łatwo i szybko zapoznać się z funkcjonalnościami wnętrza.