Przejdź do treści

Ceny aranżacji wnętrz przez architekta

architekt wnętrz szczecin

Każda osoba planująca remont mieszkania boryka się z tym, ile będzie musiała włożyć pieniędzy w tę inwestycję. W tej wypowiedzi będą omówione szacunkowe ceny projektowania wnętrz, które są uzależnione od wielu czynników. Przede wszystkim trzeba uwzględnić to, czy remont będzie wykonywany w mieszkaniu w bloku, czy może w domku jednorodzinnym. Cena zależy przede wszystkich od powierzchni projektowanej.

Architekt wnętrz- jakie projekty wykona?

architekt wnętrz szczecinAranżacja wnętrz jest bardzo droga, więc trzeba się liczyć ze sporymi nakładami finansowymi. Produktem, który jest zamawiany jest projekt w formie cyfrowej lub analogowej – na arkuszu papierowym. Można korzystać z projektowania całego mieszkania lu tylko jego części. Architekt wnętrz szczecin może także oprócz domu, wykonać również projekt budynku gospodarczego lub garażu. Licząc na funkcjonalność musimy liczyć się z tym, że nie zawsze projekt musi nam się spodobać, dlatego też zazwyczaj wykonuje się dwa lub trzy przykładowe projekty. Skupiając się na cenach, wspomniano wyżej, ze cena jest uzależniona od powierzchni pomieszczenia projektowanego, więc płacimy za metry kwadratowe. Za powierzchnię do stu metrów kwadratowych, cena za jeden metr wynosi trzydzieści złotych., natomiast za pięćdziesiąt metrów kwadratowych, cena za jeden metr kwadratowych wynosi trzydzieści pięć złotych. Można więc stwierdzić, że im większą powierzchnię zlecimy do projektowania, tym projektowanie wnętrz stanie się dla nas bardziej opłacalne. W Szczecinie ceny wahają się od dwudziestu pięciu złotych za metr kwadratowy do czterdziestu pięciu złotych. Nie jest to dużo w porównaniu do innych regionów. Dodatkowo mogę powiedzieć, że niektóre firmy i architekci wnętrz polecają różne pakiety usług. Są pakiety, które są zarówno tańsze, jak i droższe. Najtańsze są pakiety, które zawierają projekt jednego pomieszczenia, które jest bardzo małe. Możemy wtedy korzystać z kilku propozycji układów, dostajemy dokumentację techniczną oraz dobre rady projektanta. Koszt takiego pakietu wynosi około trzystu złotych i jako, że nie jest zbyt skomplikowany, to w ciągu dziesięciu dni otrzymamy gotowy produkt. Projektowanie wnętrz w pakiecie nieco droższym polega na tym, że do dyspozycji mamy zaprojektowanie całego mieszkania, które jest małe w terminie do dwóch tygodni. Koszt takiej usługi wynosi około sześciuset złotych.

Najdroższe są pakiety, które zawierają projektowanie większych domów i mieszkań. Koszt takiego przedsięwzięcia wynosi ponad tysiąc złotych. Jeżeli wielkim problemem jest zapłacenie tak dużej gotówki, to zawsze może wziąć usługi, które proponuje architekt wnętrz na raty. Wszystko jest dla ludzi.