Przejdź do treści

Cechy hotelowych ręczników

 

Kiedy udajemy się do hotelu, oczekujemy pewnego poziomu usług i przedmiotów, które powinny czekać w naszym pokoju, oddane w pełni do naszej dyspozycji. Na pewno jednym z akcesoriów, których nie zabieramy ze sobą, jeśli wiemy, że będziemy nocować w hotelu, jest ręcznik. Każdy hotel powinien udostępniać swoim gościom świeże ręczniki i dbać o ich odpowiednią jakość.

Zakup ręczników do hotelu

ręczniki hoteloweOczywiście, każdy z nas na pewno zdaje sobie doskonale sprawę z tego, że ręcznik jest akcesorium, które w hotelu – ze względu na ciągłą rotację gości – musi podlegać ciągłemu praniu w odpowiednio wysokiej temperaturze. Z tego też względu ręczniki hotelowe, wykonywane są z materiałów, które cechują się bardzo dużą wytrzymałością. Są to materiały charakteryzujące się miękkością, w związku z czym są bardzo przyjemne w dotyku, ale jednocześnie są odpowiednio chłonne, by wycieranie się nimi po wziętej kąpieli było efektywne. Oczywiście, aby stan miękkości i chłonności utrzymywał się przez długi czas i by ręczniki nie musiały być stale wymieniane przez hotel na nowe produkty, muszą być one prane w odpowiednich warunkach, przy wykorzystaniu odpowiednich preparatów. Zastosowanie odpowiednich środków czystości, a także wypranie ręczników w odpowiednio wysokiej temperaturze zagwarantuje nam, że będą one świeże, czyste i w pełni bezpieczne dla kolejnych gości, którzy będą ich użytkować w ciągu swojego pobytu w hotelu.

Ręczniki dla hotelu różnią się na pewno od ręczników, które możemy nabyć w sklepach jako klienci indywidualni. Nie tylko pod względem materiału, z którego są one wykonywane, ale również ze względu na fakt, iż hotele często zamawiają ręczniki, które będą cechować się określonym wyglądem, jednocześnie kreując swojego rodzaju spójny wygląd pokojów hotelowych.