Przejdź do treści

Burza a rozgałęźnik gumowy

rozgałęźnik

Nikt nie lubi burzy, a szczególnie takiej z piorunami i grzmotami, których boja się wszystkie dzieci i zwierzęta. Silny wiatr, deszcz uderzający o szyby, błyski piorunów i huk grzmotu. Taka zawierucha potrafi wiele zepsuć w domu, jak i w całym mieście.

Rozgałęźnik gumowy okaże się także niezastąpionym urządzeniem w Twoim domu

rozgałęźnikWiatr przewraca linie wysokiego napięcia, licznik energii elektrycznej wariuje, bo nagle zabrało prądu, światło gaśnie, trzeba siedzieć przy świecach, które najpierw trzeba znaleźć przy pomocy latarki lub świecąc sobie ekranem telefonu komórkowego, żeby jakoś dojść do świec, zapałek lub zapalniczki i sprawdzić obudowy metalowe z bezpieczniki, czy żaden z nich się nie spalił, ani nie wyskoczył ze swojego miejsca. Potem trzeba powyłączać wszystkie sprzęty, zadzwonić po pomoc energetyczną i poczekać na połączenie z konsultantem, żeby dowiedzieć się, czy to tylko chwilowe wyłączeni prądu, czy poważna awaria i trzeba sprawdzić czy rozdzielnica budowlana nadal jest sprawna. Potem pozostaje nam czekać aż wszystko zostanie naprawione i będziemy mogli na powrót normalnie funkcjonować. Pół biedy jeśli mamy kuchenkę gazową i możemy sobie coś ugotować albo jest jeszcze widno i nie musimy siedzieć o ciemku. W przeciwnym razie pozostaje nam tylko pójść spać, bo nic innego nie możemy w takich warunkach robić. Rozgałęźnik gumowy jest bardzo przydatnym sprzętem, ale kiedy nie ma prądu to żadne przedłużacze i kable się nam nie przydadzą, a tylko można się potem o nie potknąć. Podczas burzy warto mieć w domu organicznik przepięć, czyli popularny odgromnik, który zapobiega uszkodzeni sprzętu elektrycznego w naszym domu, do którego może dojść jeśli w domu trafi piorun. Każdy sprzęt jeśli nie został wyłączony zgodnie z instrukcją tylko poprzez wyłączenie prądu, rozładowanie się kompletne baterii, spięcia na linii, czy inne rzeczy powoduje jego niszczenie się, uszkadzanie oprogramowania, wolniejsze ładowanie się, uszkodzenie baterii. Ogranicznik przepięć pozwala nam tego uniknąć.

Dzięki niemu oszczędzimy na naprawie sprzętu czy jego wymianie, nie będziemy tracić czasu na jeżdżenie po serwisach i sklepach, nie będziemy się denerwować, ze coś się zepsuło, bo ogranicznik przepięć zadziałał prawidłowo i uratował nasz sprzęt multimedialny.