Przejdź do treści

Budowa remizy i bramy przeciwpożarowe

bramy przeciwpożarowe

Remiza jest budynkiem, w którym urzęduje taka służba jak straż pożarna. Jest ona bardzo potrzebna społeczeństwu. Jej głównym zadaniem jest gaszenie pożarów, ale także zajmują się gniazdami os, wycinką drzew, jak i zdejmowaniem kotów, które weszły na drzewo i nie mogą zejść.

Bramy przeciwpożarowe dodatkowym wyposażeniem

 

bramy przeciwpożaroweJednak czasem brakuje remiz i należy je wybudować, aby straż pożarna mogła mieć swoją siedzibę i gdzie by mieli strażacy pracować. Remizę buduję się podobnie, jak jakikolwiek budynek, nawet mieszkalny, musie mieć ściany i dach. Dodatkowym wyposażeniem takiej remizy są bramy przeciwpożarowe, raczej po prostu duże bramy przemysłowe, które umożliwiają wyjazd wozom strażacki, rzadziej się montuje bramy szybkobieżne, a już bardziej kraty rolowane. Budując remizę oprócz garaży dla wozów strażackich należy także umieścić miejsce pracy dla strażaków, czyli dużą salę, która, tak jak na filmach jest połączoną specjalną rurą, dzięki której łatwo, a przede wszystkim szybko można się dostać na dół do garażu z wozami. W pracy strażaków jest to bardzo ważne, gdyż liczy się każda sekunda. Także dobrym rozwiązaniem podczas budowy takich miejsc są siłownie. Wiadomo strażacy swoją siłę i sprawności fizyczną musza zachować, więc takowe siłownie i miejsce do ćwiczenia musza być. Gdy działka, na której powstaje budynek typu remiza jest większa, to można także na takiej działce umieścić ścianki wspinaczkowe do ćwiczeń, a także inne elementy, na których strażacy pracujący w remizie będą mogli ćwiczyć i zachowywać swoja sprawność i kondycję.
Umieszczenie odpowiednich przyrządów do ćwiczeń w remizie jest ważne, przecież każdy chce, aby strażak był zawsze w formie, przecież kiedyś tak się stanie, że będzie musiał nam pomóc, a wtedy nie będziemy chcieli, aby pomagał nam strażak z brzuszkiem, tylko strażak umięśniony i silny.