Przejdź do treści

Budowa gotowych domów

Przeważnie myśląc o budowie domu, wyobrażamy sobie pustą działkę, na której z czasem pojawiają się fundamenty, ściany piętrzą się ku górze, aż w końcu obiekt zamykany jest dachem. Jednak to nie jedyny sposób na budowę domu.

Gdzie wykonać gotowy dom?

gotowe domy dolnośląskieKiedy słyszymy hasło – gotowy dom, najczęściej myślimy o  fizycznie gotowym projekcie, który przywożony jest w całości na plac budowy i tak montowany do podłoża. Jednakże dom mieszkalny nie może być stawiany, ponieważ ma zbyt duży rozmiar. Domy zrobione z przyczep czy kontenerów jak najbardziej można tak wykonywać, bo mają niewielką powierzchnie. Jeżeli interesują nas gotowe domy dolnośląskie jest obszarem, w którym działa kilka firm budowlanych specjalizujących się w takich konstrukcjach. Mówiąc – gotowe domy, mamy na myśli gotowe jego elementy, które na placu budowy się łączy, tworząc dom. To trochę jak składanie papierowego domku z wcześniej przygotowanych ścian i dachu. Jest to dość innowacyjna metoda budowania, ale już nie raz udowodniono, że takie domy w niczym nie ustępują klasycznym modelom, a co najważniejsze, w perspektywie czasu są znacznie bardziej oszczędne. Można w nich mieszkać przez cały rok, ponieważ fundamenty są odpowiednio zaizolowane, a ściany boczne i dach mają doskonałe ocieplenie. W tym miejscu należy zaznaczyć, że może to być wyłącznie budynek parterowy, ponieważ jego konstrukcja nie jest dostosowana do utrzymywania piętra. Jednak nie jest to przeszkodą, ponieważ na dole jest wystarczająco dużo miejsca nawet dla dużej rodziny.

W Polsce działa kilkadziesiąt firm budowlanych, zajmujących się realizacją projektów domów kanadyjskich z gotowych elementów. Z każdym rokiem ich przybywa, ponieważ stale rośnie zainteresowanie takimi inwestycjami wśród indywidualnych klientów.