Przejdź do treści

Biokominek

biokominek

Biokominek stanowi znakomitą alternatywę dla tradycyjnych kominków i piecy, gdy zależy nam na uatrakcyjnieniu wnętrza, ale nie potrzebujemy dodatkowego źródła ciepła do ogrzania całego domu. Biokominek nie wymaga podłączania do komina, a dodatkowo niektóre modele można dowolnie przestawiać, by cieszyć się widokiem w każdym pomieszczeniu.

Biokominek wykorzystuje ekologiczne paliwo na bazie alkoholu, dlatego w czasie spalania nie wytwarza dymu ani popiołu, a ilość dwutlenku węgla porównywalna jest z ilością w wydychanym przez ludzi powietrzu. Paliwo dobrej jakości nie posiada zapachu i jest całkowicie bezpieczne w użyciu. Jednorazowo napełniony zbiornik na paliwo wystarcza na kilka godzin. Biokominek w tym czasie dobrze ogrzewa pomieszczenie, w którym się znajduje, ale ze względu na swoje ograniczenia nie nadaje się jako główne źródło ciepła w domu.

Różnorodność modeli pozwala na wybranie biokominka najlepiej dopasowanego do wnętrza. Może stać na stole, na podstawie, wisieć na ścianie lub zostać wbudowany we wnękę ścienną. Kominek może być pozbawiony osłony, posiadać osłonę szklaną lub dekoracyjną stalową, dzięki czemu stanie się ozdobą pomieszczenia. W zależności od preferencji, biokominek może mieć również bardziej tradycyjny wygląd, dzięki czemu będzie bardziej przypominał zwykłe piece i kominki.