Przejdź do treści

Basen w ogrodzie posłuży dłużej

 

Sezon kąpielowy w ogrodowym basenie jest zazwyczaj ograniczony. W warunkach klimatycznych, jakie panują w Polsce, trwa w zasadzie tylko w okresie lata. Na szczęście istnieją sposoby, by go przedłużyć i cieszyć się basenem także jesienią czy wiosną.

Różne rodzaje dachów basenowych

zadaszenia basenów ogrodowychNajlepszą metodą, by z uroków basenu w ogrodzie skorzystać także po sezonie letnim, jest montaż zadaszenia. Jest wiele zalet tego typu rozwiązania. Najważniejsza z punktu widzenia użytkownika to oczywiście możliwość kąpieli nawet w dniu, kiedy temperatura jest trochę niższa lub kiedy pada deszcz. Gorsze warunki nie będą przeszkadzały w korzystaniu z basenu, a temperatura wody będzie z pewnością odpowiednia. Poza tym zadaszenia basenów ogrodowych pomagają zachować czystość oraz estetykę. Wspomnianą już jesienią z drzew spadają liście i niewątpliwie dobrze jest uniknąć sytuacji, gdy wpadają one do niecki. Zanieczyszczenia pojawiają się także z powodu zwierząt, a zamykany dach uniemożliwi dostanie się w okolice wody rozmaitych czworonogów. Nie trzeba więc wykorzystywać zbyt dużo i zbyt często specjalnych preparatów, związanych z dbaniem o czystość w basenie. Warto też podkreślić, że odpowiednio dobrane zadaszenie basenu jest w stanie poprawić albo uzupełnić walory estetyczne ogrodu. Z pewnością będzie efektownie się prezentowało zarówno w odniesieniu do tradycyjnego, jak i nowoczesnego stylu. Ten aspekt także warto więc rozważyć, decydując się na montaż dachu nad ogrodowym basenem.

Podsumowując, zadaszenie basenowe to świetny pomysł, zarówno ze względów praktycznych, jak i estetycznych. Dzięki tego typu wyposażeniu łatwiej jest korzystać z niecki. Niestraszne są wtedy gorsze warunki atmosferyczne, łatwiej zadbać o czystość, a także o aspekt wizualny.