Przejdź do treści

Awarie przyłączy i sieci kanalizacyjnych

 

Zawsze, kiedy mamy problem z pękniętymi rurami, to powinniśmy jak najszybciej kontaktować się z dobrym pogotowiem kanalizacyjnym, które działa na terenie naszego miasta, aby pomoc przyjechała jak najszybciej. Niestety, ale wielu osobom w niespotykanym momencie przydarzają się w różnego rodzaju awarie związane z instalacją wodną lub kanalizacyjną.

Kiedy najczęściej usuwa się awarię kanalizacyjne?

KanalizacjaAwarie kanalizacyjne najczęściej związane są z pękniętymi rurami w okresie bardzo dużych mrozów. W takich sytuacjach najczęściej woda w rurach zamarza, a następnie pod wpływem wody zostaje również osłabiony cały materiał, z którego zbudowana jest sieć wodna. Wtedy też może wystąpić nieszczelność albo konstrukcja w pewnym odcinku może ulec pęknięciu. Niestety bardzo często się to zdarza i trudno jest jak zapobiec takiemu zjawisku. Pogotowie hydrauliczne powinniśmy zawsze wzywać, kiedy tylko zostanie uszkodzona nasza kanalizacja. Jest to bardzo ważne w przypadku gdy woda wraz z zanieczyszczeniami wydobywa się na zewnątrz, ponieważ może wtedy dojść do zalania naszego mieszkania, a także ludzi mieszkających pod nami. Będzie się to wiązało z dodatkowymi kosztami, więc warto od razu wezwać pogotowie kanalizacyjne, które zajmie się zatamowaniem wody i naprawieniem wszelkich szkód. Fachowcy pomogą nam wymienić rury, które zostały uszkodzone, a także pomocy w przypadku wymiany całej instalacji, gdyby doszło do poważnych awarii.

Dobre pogotowie hydrauliczne pomoże nam naprawić nie tylko rury kanalizacyjne, ale także wodomierz oraz zreperuje studnie deszczowe. Możemy również wezwać pogotowie kanalizacyjne, które specjalizuje się w czyszczeniu separatorów, aby wyczyścić separator tłuszczu czy separator ropopochodny. Dobry hydraulik pomoże nam również uzyskać wyregulowanie ciśnienia w przyłączu wodociągowym.